Stíhací jízda přišla pozdě. Posledních dvacet minut hradečtí hokejisté umazávali čtyřbrankový náskok Šumperku, ale zázrak se nekonal. Jejich porážka se však rodila v prvních čtyřiceti minutách, kdy je soupeř chvílemi výrazně přehrával.

Byla to pro hradecké hokejisty hlavně zpočátku nepovedená sobota. Za své vzala jejich úspěšná série na cizích kluzištích, která čítala čtyři zápasy, fuč bylo i kouzlo brankáře Luňáka, který v několika málo uplynulých startech vykazoval výtečné statistiky. Útočné manévry Šumperka ho však v polovině zápasu vyhnaly na střídačku, a tak si zachytal i náhradník Čech.

Než se Královští lvi rozkoukali, už byli v oslabení, které navíc ztrestal Podešva. Druhý gól přidal Rufer a s hosty mohlo být ještě hůř, kdyby Hulva býval proměnil trestné střílení. K němu domácí „draci" přišli dokonce při vlastní přesilovce, ale Luňák byl v tento moment pozorný.

Kontaktní gól sice zaznamenal ve 25. minutě Říha, ale na domácím celku to nezanechalo viditelné šrámy. Následovala série vyloučení, z čehož po chvíli rezultovala převaha pěti hráčů Šumperku proti třem a také třetí trefa, tentokrát z hole Novotného.

I další gól padl v nestandardním počtu hráčů na ledě, tentokrát se domácí prosadili i při vlastním oslabení. Plášek ujel hradeckým zadákům a nekompromisní dělovkou vyhnal nešťastného gólmana z brankoviště.

Ani Čech nebyl ušetřen útočných manévrů domácích hokejistů. Tutovky sice „zazdili" Sedlák a Vrdlovec, ale o pár vteřin později ho prostřelil Kovář – 5:1. Hradečtí mohli být rádi, že po chvíli pro ně mizerná prostřední část skončila.

Jenže místo dovršení exhibice v podání šumperských hráčů ve třetím dějství zabral Hradec. Teč Švagrovského v přesilovce a Mikeskou zúročené přečíslení vykřesaly pro hosty naději. Kdo začal tušit drama, dočkal se. Těžko soudit, zda za stíhací jízdu Východočechů mohl pocit uspokojení na straně domácích hráčů. Pět a půl minuty před koncem snížil Kubica už na 5:4 a před brankářem Štůralou bylo nadále velmi rušno. Po většinu času bouřlivé obecenstvo tou dobou při nečekaném dramatu jen trnulo.

Hradec ovšem své úsilí k senzačnímu vyrovnání nedotáhl. Svůj tlak sice umocnil hrou bez brankáře, ovšem stvrzenku na vítězství Šumperku dal Novotný, když odkrytou klec trefil z vlastního pásma.

Šumperk – Hradec Králové 6:4 (2:0, 3:1, 1:3)

Fakta - branky a asistence: 2. Podešva (Červenka, Suchý), 9. Rufer (Vrdlovec), 28. Novotný (Vrdlovec), 31. Plášek (Holík), 39. Kovář (Rufer, Vrdlovec), 59. Novotný - 25. Říha (Brož), 45. Švagrovský (Tvrdík), 48. Mikeska (Haluza), 55. Kubica (Brož, Říha). Rozhodčí: Kubičík, Minář - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1468.