Zázrak se nekonal. K senzaci bylo daleko. Hokejisté Hradce Králové podle očekávání nestačili na vedoucí mužstvo první ligy Mladou Boleslav a prohráli sedmý zápas z uplynulých devíti!  Na osmou pozici zaručující play off nyní Královští lvi ztrácejí pět bodů. Zítra přivítají v extrémně důležitém utkání Benátky nad Jizerou.

Před 10 dny nově složená trenérská dvojice Martin Hosták, Miloš Říha mladší se ani na třetí pokus výhry nedočkala. Na úspěch mohla pomýšlet sotva polovinu utkání, víc ne.

Duel s favoritem odstartovali lvi lépe. Už ve 3. minutě se usadila v útočném pásmu čtvrtá lajna a Valášek poslal Hradec do vedení. A mohlo to být i lepší, jenže to by hosté museli využít dlouhou dvojnásobnou přesilovku.

Jak naložit s početní výhodou za pár chvil předvedla Mladá Boleslav. Kafka parádně předložil kotouč Demelovi, jemuž stačilo jen správně nastavit hokejku.

Ve druhé třetině za to vzali veteráni v domácím dresu. Dvakrát skóroval exhradecký Koudelka, jednou se prosadil další mazák Výborný.

A to ještě další šance zlikvidoval skvělý Luňák. Jako třeba trestné střílení Demela, či sólový nájezd Tomana, jenž se na hradeckého brankáře řítil přímo opuštění trestné lavice. Ve třetí třetině Mladoboleslavští přidali ještě jednu trefu. Ve 47. minutě, po kontroverzním zákroku Vrbaty na Hendricha, se domácí dostali do přečíslení, které po pohledné kombinaci vyřešil přesnou střelou druhý nejproduktivnější hráč soutěže Nouza.

Ml. Boleslav - Hradec Král. 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Fakta - branky a nahrávky: 10. Demel (Kafka, Němeček), 25. Koudelka (Mikulík, Šmach), 26. Výborný (Nouza, Toman), 36. Koudelka (Demel, Kafka), 47. Nouza (Vrbata, Rys)  3. Valášek (Berger, Macháň). Rozhodčí: Jílek  Krátký, Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. Diváci: 2450.

Mladá Boleslav: Valent, Kasík, Chaloupka, Němeček, Toman, Jindra, Šmach, Kulich, Nouza, Vrbata, Padělek  Kafka, Výborný, Červený, Mikulík, Koudelka, Demel, Rys, Loskot, Pitule, Lenc. Trenér: Výborný.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák, Roupec, Karlíček, Čáp, Vágner, Vobořil, Hendrich, Půlpán, Klement, Budínský, Mikeska, Haluza, Švagrovský, Tvrdík, Moskal, Kubica, Brož, Říha, Valášek, Macháň, Berger. Trenér: Hosták.