Frölunda HC – Hradec Králové 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 21. Lenc (Lundqvist, Friberg), 22. J. Nilsson (Greco, F. Johansson), 40. Friberg (Lasch, P. Johansson), 49. Friberg (P. Johansson, Lasch) – 9. Smoleňák (Cingeľ), 46. Okuliar (F. Pavlík, Perret). Rozhodčí: Kaukokari, Linde – Svensson, Nilsson. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 2 268. Frölunda HC: L. Johansson – Lindbohm, Folin, Grönlund, F. Johansson, P. Johansson, T. Nilsson, Nordsäter – Lenc, Lundqvist, Friberg – Rosseli-Olsen, Lasu, Muršak – Dower Nilsson, J. Nilsson, Greco – Ratkovic Berntsson, Innala, Carlsson – Lasch. Trenér: Rönnberg. Mountfield HK: Růžička – Jank, Blain, Pilař, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Rymsha, Gaspar – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pavlík, Zachar, Okuliar – Smoleňák, Cingeľ, Lev  – Perret, Kevin Klíma, Štohanzl. Trenér: Martinec.

Východočeští hokejisté do utkání na ledě favorizovaného švédského celku vstoupili dobře. V deváté minutě je poslal do vedení Smoleňák. Lvům ale nevyšel začátek druhé periody. Vyrovnání obstaral v čase 20:24 po dobré práci v brankovišti český forward ve službách Frölundy Lenc.

O 55 vteřin později Mountfield už prohrával, když početní výhodu využil Nilsson. Svěřenci trenéra Tomáše Martince za další nedisciplinovanost pykali na konci prostřední části. To parádní přesilovkou kombinaci zakončoval Friberg.

Hradec do hry vrátila 46. minuta a gól Okuliara, jenže když o tři minuty později využil další přesilovku Friberg, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto.

Šanci na reparát budou mít Lvi už v sobotu, kdy se představí v Grenoblu.