A přitom Mountfield měl nakročeno k výhře, v polovině zápasu vedl 4:2, jenže ve zbytku duelu čtyřikrát inkasoval. Východočeši na vedoucí Třinec stále ztrácejí osm bodů.

První šel do vedení Zlín, ve 12. minutě se trefil Poletín. O čtyři minuty později vyrovnal Vincour. „Půlka našich hráčů byla ještě u stromečku a vstup do zápasu nebyl od nás ideální. První třetinu jsme uhráli 1:1, ve druhé jsme dokonce odskočili do dvoubrankového vedení, což nám ale nestačilo,“ řekl po utkání hradecký asistent Petr Svoboda.

Ve druhé části nejprve Berany dostal podruhé do vedení Nosek v přesilovce pět na tři. Jenže Hradec v polovině zápasu během tří minut skóre otočil z 2:1 na 2:4. V čase 30:44 srovnal Filip Pavlík. O 34 vteřin později se prosadil Matěj Paulovič. A výtečnou pasáž Východočechů dokonal v čase 33:22 při oslabení Radovan Pavlík, jenž skóroval z úniku.

Ale nestačilo to. Hosté nepochopitelně přepustili aktivitu Zlínu a ten je potrestal čtyřmi góly. Postupně se trefili Popelka, Kubiš, Fořt a Ondráček. „Říkali jsme si, že aktivní hrou to zlomíme, což se povedlo,“ radoval se domácí kouč Martin Hamrlík. Zlín uspěl po čtyřech nezdarech.

„Tak zkušený tým, jaký máme, by to měl zvládnout. Udělali jsme hodně nevynucených chyb a spoustu faulů. Poslední třetinu jsme nezvládli v poměru 0:3. To hovoří za vše,“ dodal zklamaný trenér Svoboda.

Zlín - Hradec Králové 6:4

Fakta - branky a nahrávky: 12. Poletín (Popelka), 28. Nosek (Freibergs, J. Ondráček), 35. Popelka (Freibergs, Poletín), 43. Fořt (J. Ondráček, Kubiš), 48. Kubiš (J. Ondráček, Nosek), 58. J. Ondráček (Kubiš, Freibergs) – 16. Vincour (Vopelka), 31. F. Pavlík (Smoleňák, Zámorský), 32. Paulovič (Miškář, F. Pavlík), 34. R. Pavlík. Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Polák. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4750. Třetiny: 1:1, 2:3, 3:0.
PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Nosek, Žižka, Gazda, Zbořil, Řezníček, Ferenc – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Lakatoš, Okál – E. Kulda, Fryšara, Šlahař – Poletín, P. Sedláček, Popelka. Trenér: R. Svoboda.
Mountfield Hradec Králové: J. Pavelka – Linhart, Zámorský, Nedomlel, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Dragoun, Vincour – Miškář, Bičevskis, Paulovič – Rákos, Cingel, Vopelka – Bezúch. Trenér: T. Martinec.

Hokejová extraliga - další výsledky 29. kola: Pardubice – Litvínov 2:3, Chomutov – Liberec 2:4, Mladá Boleslav – Vítkovice 4:1, Plzeň – Sparta Praha 5:2, Olomouc – Brno 4:5 po prodl.; Třinec – Karlovy Vary (15. ledna).

14. Pardubice 29 5 2 2 20 59:107 21

Příští program - 30. kolo - pátek 28. prosince, 17.30: Litvínov – Chomutov, Karlovy Vary – Zlín, Vítkovice – Plzeň, 18.00: Brno – Mladá Boleslav, 18.30: Sparta – Pardubice (O2 TV sport). Sobota 29. prosince, 15.00: Hradec Králové – Olomouc (O2 TV sport). Úterý 22. ledna, 18.00: Liberec – Třinec.

31. kolo - neděle 30. prosince, 15.00: Sparta – Mladá Boleslav, 15.30: Chomutov – Plzeň, Zlín – Liberec, 17.00: Pardubice – Brno, Olomouc – Vítkovice, 17.30: Karlovy Vary – Litvínov (ČT sport). Předehráno: Hradec Králové – Třinec 4:2.