„Celou sérii jsme prohráli v našem oslabení. Skoro z každé druhé přesilovky jsme od Sparty dostali gól. To takhle nejde, tímto způsobem se série vyhrát nedá," kroutil hlavou Kantor.

Hradec vyhučel z play off po čtyřech zápasech. K medaili, kterou dostal od klubového vedení za úkol vybojovat, měl na míle daleko. „Cíl jsme nesplnili. Sezonu jako úspěšnou hodnotit nemůžeme," zklamaně vydechl hradecký brankář. Teď jemu i celému hradeckému mužstvu začíná dlouhá dovolená.

Do branky jste se postavil poprvé v play off. Jak těžké to pro vás bylo?
Dlouho jsem nechytal, za poslední dva měsíce jsem stál v brance asi dvakrát. Zápas prostě nic nenahradí. Ani jsem od sebe žádný velký zázrak nečekal. Spíš jsem věřil, že když ne celou sérii, tak alespoň jedno utkání zvládneme. Bohužel se nám to nepovedlo.

Štve vás to i kvůli fanouškům, kteří vás celou sezonu mohutně podporovali?
Jasně, že jo. Moc jsme chtěli alespoň jedno utkání zvládnout. Dnes jsme hráli nejlepší zápas, ale stejně to dopadlo, jak dopadlo.

Máte jiné pocity, než po loňském krachu se Zlínem?
Úplně si to nedokážu vybavit. Ani nevím, jak se cítím. Jsem strašně zklamaný… Všechno sbalím a pojedu asi na dovolenou. Složitě se to hodnotí. Prohráli jsme celou sérii, končí nám sezona. Jsem trochu mimo sebe, ani si nedokážu vybavit samotný průběh utkání. Celé čtvrtfinále jsme prohráli v našem oslabení. Skoro z každé druhé přesilovky jsme od Sparty dostali gól. To takhle nejde, tímto způsobem se série vyhrát nedá.

Co se stalo při Kumstátově rozhodujícím nájezdu v 56. minutě? Vypadalo to, že kotouč máte schovaný mezi betony.
On chtěl střílet nahoru, ale svezlo se mu to po holi. Čekal jsem střelu po břevno, ruku jsem měl připravenou nahoře a  mezi nohama jsem měl trochu skulinku. Jak puk špatně trefil, tak mi to skrz ní projelo. Myslím, že to charakterizovalo celou sérii.

V play off jste prohráli 0:4 na zápasy. Jak vyzní hodnocené celé sezony?
Za úkol jsme dostali semifinále, takže cíl jsme nesplnili. Sezonu jako úspěšnou hodnotit nemůžeme.