Protihráč na něj spadl, on zareagoval prudce. A šel ven. Hradec v tu chvíli remizoval v duelu prvních dvou týmů extraligy se Spartou 2:2. Nakonec nebral ani bod, prohrál 2:3. Kapitán Petr Koukal k tomu nechtěně „přispěl“.

Necelých pět minut před koncem byl vyloučen na pět minut plus do konce. Sparta v přesilovce osudově udeřila. „U něj bych to nečekal. Byla to hloupost,“ řekl sparťan Jiří Smejkal. „I když jsme věřili, že máme sílu na obrat, on prohrál soupeři zápas.“

To jsou nemilosrdná slova.

„Chytil mě za nohu, pak jeden náš hráč přes nás přepadl, mně se vyvrátila noha, trochu mi v tom ruplo. Nebyl jsem moc kontrolovaný, to uznávám a přetáhl jsem ho, ohnal jsem se,“ popisoval Koukal. „Neměl jsem v úmyslu ho zranit. Ale byl jsem v emocích, v panice, abych neměl urvané koleno nebo něco takového.“

Soka vskutku nezranil, sparťanský obránce Tomáš Dvořák se vrátil do hry.

Koukal už ne. „Zda šlo o adekvátní postih, to ať posoudí jiní. Myslím, že je v pohodě, někdo mi říkal, že pak šel i na přesilovku,“ pronesl hradecký lídr.

Každopádně Mountfield nakonec střet prohrál, během víkendu tak nezvládl dva velké zápasy: v pátek s Pardubicemi a v neděli se Spartou. „Myslím, že sedm minut do konce bychom si měli výsledek pohlídat, i když nemáme tak zkušené mužstvo,“ glosoval asistent Petr Svoboda.

Úkol: Omluvit se
Rychlík pádí dál. Hokejisté Hradce se hned v úterý předvedou v dalším kole extraligy. Hrají na ledě posledního Chomutova. „Musíme se omluvit za poslední prohry třemi body,“ nakázal bek Petr Zámorský.

Ale pozor, Chomutov se chce vymotat ze spirály smrti, a tak posiluje tým. Přišel kanadský gólman Justin Peters, jenž se zúčastnil olympiády v Pchjong-čchangu. Domů si odvezl bronzovou medaili, i když do hry nezasáhl.