„Nevybavuji si, že by Melenovský hrál někdy ve Zlíně nějakou důležitou roli. Jde to úplně mimo mě," říká jeden z lídrů Mountfieldu.

Čtvrtfinále se rozjíždí už v úterý na ledě Zlína.

Je pro vás Zlín lepší variantou než třeba Třinec?
Bylo mi to jedno. Spekulace se nikdy nevyplácí. V kariéře jsem to zažil několikrát. Třeba v Pardubicích, když jsme vypadli s podceňovanou Plzní nebo s Vítkovicemi. Každý tým musíme porazit. Zlín hraje podobným stylem jako my, gólů moc padat nebude.

Očekáváte tuhou defenzivní sérii?
Přesně tak. Bude se hrát z obrany, záležet bude na maličkostech a jak zachytají gólmani. Zlín hraje odzadu dlouho, je to tam tradice. Navíc v play off takový styl přináší vítězství. Nás  k úspěchům v sezoně také dovedla perfektní obranná hra. Žádnou přestřelku nečekám.

Co by mělo Hradci zajistit postup do semifinále?
Máme lepšího gólmana. Kanty (Kantor) má větší kvality než Kašík. Jinak to je vyrovnané a bude záležet na aktuální formě. Musíme to zvládnout na obou stranách hřiště, hrát jako mančaft a dát do toho srdce.

V play off vstupují do hry výrazné emoce. Bude to vyhrocená série?
Uvidíme. Já jsem se Zlínem v play off snad nikdy nehrál. Ani s Pardubicemi, ani s Libercem, v Třinci taky ne. Bude to moje první zkušenost. Jedno je jasné: Zlín byl mnohokrát v semifinále, loni ve finále, mají i titul. Umějí v tom chodit. Vědí, jak vyhrávat.

Zlínský útočník Marek Melenovský prohlásil, že vás nemá rád. Na ledě ani mimo něj, a že už v mládežnických kategoriích jste se prali. Bude to mezi vámi jiskřit?
Netuším, co tím sleduje. Co si vzpomínám, tak jsem s ním hrál jen měsíc v Třinci. Neřeším to. Jde to úplně mimo mě. Jsem dost starej na to, abych se takovými věcmi zabýval.

Rozjíždí Zlín psychologickou válku?
To musí vědět oni. Nám to je jedno. Nevybavuji si, že by Melenovský hrál ve Zlíně nějakou důležitou roli. Vždyť je někde ve čtvrtý pětce. Jestli má za úkol tohle, tak prosím, ale mě to nezajímá.

V Hradci se hodně spoléhají na vaši řadu s Mertlem a Šimánkem. Bude pro vývoj série zásadní, aby se střelecky chytil ještě někdo jiný?
Ke konci základní části se rozstřílela i druhá pětka. Kluci si v ní dobře sedli, skvěle se chytil Pospec (Pospíšil). I oni jsou schopní dávat góly a rozhodovat zápasy. Byl bych rád, kdyby to tak pokračovalo.  Klidně ať naše lajna mlčí, když se rozstřílejí ostatní.

Vlnu nevole vyvolaly mezi hradeckými fanoušky ceny vstupenek na play off. Věříte, že i tak  bude plno?
No, kamarádi mi volají, jestli nemám levnější. (směje se) Ale vážně. Fanoušci přijdou. Co jsem se díval, tak ceny jsou všude podobné. Klub je subjekt, který se na sebe snaží vydělat. Chápu to. Beru, že  balíček za 680 korun není zrovna málo peněz, ale i tak doufám, že přijde hodně lidí a vytvoří nám stejnou kulisu jako na zápasy s Pardubicemi. My slibujeme, že se budeme na ledě za ně a za Hradec rvát.