„Moc gólů nedávám, takže je to asi životní gól. Jsem rád, že to pomohlo týmu urvat důležitý první zápas," oddechl si Ondráček, pro něhož to byla čtvrtá trefa v play off a sedmá v aktuální sezoně.

Co vám po gólu říkali spoluhráči?
Že jsem žolík na play off. (směje se)

Nespočítají vám to?
Kdepak. Jsem pokladník, takže si nic účtovat nebudu. Kdyby gól rozhodl čtvrtfinále a postoupili bychom, třeba bych svačinku dal. Ale to je ještě daleko.

Lépe to trefit nešlo, co?
Brankáři to šlo do středu pod ruku, ale bylo to rychlé a asi to nečekal. Zaplať pánbůh, že to tam spadlo.

Byl jste překvapený, že se obrana před vámi rozestoupila?
Řekli jsme si, že nebudeme zůstávat stát při založení u mantinelu. Tak jsem to zkusil. Jirka Marušák mě krásně našel, žabka mi dopadla perfektně na hokejku. Pak už jsem šel skoro sám na bránu.

Skóroval jste i ve slavném jarním sedmém finále s Plzní. Tato trefa je důležitější?
Kdyby pomohla k postupu, byla by důležitější. Ve finále byla větší euforie, ale nyní ještě potřebujeme třikrát vyhrát.

Ale byla to velká dřina, viďte?
Po dlouhé pauze jsme se těžko rozjížděli. Chvíli nám trvalo dostat se do zápasového tempa. Začátek od nás nebyl ideální, ale důležité je, že jsme vyhráli a máme první bod.

Čekala se velká defenzivní bitva. Nepředčilo to však ještě očekávání?
Bylo to typické oťukávání a zjišťovalo se, co od sebe můžeme čekat. Měli jsme i málo střel, hrálo se hodně do obrany, ale vyšlo to. Když takhle budeme vyhrávat, bude to super.

Budou další zápasy jiné?
Myslím, že ne. Nebude to nic pro lidi, žádný hezký hokej se nedá očekávat. Bude to dál takhle urputné. Rozhodnou maličkosti. Doufám, že budeme šťastnější.

Bylo to z obou stran férové?
Zatím to vypadá, že ano. I Očkův (Zdeněk Okál – pozn. aut.) hit byl čistý. Všichni budou hrát tvrdě, ale snad ne zákeřně.

Nemohl hosty právě Okál svým hitem rozhodit? Vypadali otřeseně…
Samozřejmě. Nás to nakoplo a povzbudilo, že Očko dokáže takhle trefit hráče (Podlešáka – pozn. aut.). Na střídačce jsme ožili.

„S úvodem fotbalové sezony Onder ožívá," smál se Balaštík

Dlouho to v úterý vypadalo, že by právě první trefa kanonýra Jaroslava Balaštíka mohla být v úvodním zlínském hokejovém čtvrtfinále vítězná. „Vyhrát na jeden gól je těžké. O to větší radost máme, že jsme v prodloužení, kdy už to je vabank, měli štěstí my," zhluboka si oddechl 34letý útočník.

Rozhodující trefu křídelníku čtvrté formace hodně přál. „Byl to náš žolík, tajný trumf. Ale trefil to parádně! Je znát, že s blížícím se začátkem jarní fotbalové sezony ožívá," rýpl si Balaštík s úsměvem do Ondráčka, který letní čas přípravy vyplňuje fotbalem v nedalekém Kostelci.

Přestože výhru fandové řadí do spíše utrápených, střelec Zlína byl s výkonem svého celku spokojen. „Čekali jsme těžký zápas, proto 2:1 je skvělý výsledek," zopakoval Balaštík, který ocenil výbornou hru protivníka.

„Ne náhodou byli celou sezonu v první čtyřce. Dobře bruslí, napadají. Po vyrovnání Hradec trochu ožil, mačkal a byli jsme rádi, že jsme třetí třetinu i díky Kášovi (brankář Kašík) dovedli do remízového stavu. Pro nás to bylo velice dobré utkání, dobrý vstup do série," dodal spokojeně Balaštík.