Pardubice pro ně znamenají minulost i největší úspěch. Přesto po návratu z Třince zvolili angažmá v Hradci. Obránce Tomáš Linhart s útočníkem Danielem Rákosem jsou (zatím) nejzvučnějšími posilami hokejového Mountfiledu.
Oba vyhráli v dresu s koněm extraligu, ale nyní se budou bít za arcirivala.

Rákos by měl plnit - stejně jako celou kariéru - roli zlobivce, muže, který vleze soupeři pod kůži. „Je to typ bruslivého a velmi nepříjemného útočníka, kterého v týmu nemáme,“ vysvětlil volbu generální manažer Aleš Kmoníček.

Linhart by zase měl ve čtyřiatřiceti letech pomoci omlazené obraně. „Myslím si, že jeho zkušenosti a důraz v soubojích i v předbrankovém prostoru se nám budou hodit,“ odhadl Kmoníček.

Oba borci už mají s hradeckými barvami zkušenosti. Nastupovali tady jako mladíci v první lize.

Vedle Linharta a Rákose hlásí Mountfield ještě dvě posily, oba Slováky. Rychlost a bruslení by měl dodat Juraj Bezúch z Trenčína. „Juraj je podobný typ jako Martin Látal,“ porovnal hráče Kmoníček s útočníkem, jenž se vrátil do Mladé Boleslavi.

Druhým novicem je mladík velkého jména, syn Miroslava Hlinky, mistra světa. „Michala Hlinku jsme sledovali dva roky. Slibujeme si od něj zvýšení agresivity a zlepšení pohybu,“ pronesl Kmoníček.

Tím však změny - zdaleka - nekončí. Vedení klubu bude letos nechávat kádr otevřený déle než v minulosti a bude reagovat na možnosti trhu.

Velká změna navíc může nastat na postu gólmana. O Patrika Rybára je zájem v NHL. „Je pravděpodobné, že by mohl podepsat smlouvu v zámoří, což je jediná možnost, jak bychom ho mohli ztratit,“ přiznal Kmoníček. Pokud Rybár odejde, bude Hradec hledat zkušeného brankáře.

Mountfield Hradec Králové
Aktuální kádr - brankáři: Daniel Dvořák, Jaroslav Pavelka, Patrik Rybár (Sloven.).

Obránci: Oskars Cibulskis (Lot.), Michael Gaspar, Dominik Graňák (Sloven.), Tomáš Linhart, Filip Pavlík, Mislav Rosandič (Sloven.), Radim Šalda, Petr Zámorský.

Útočníci: Jan Berger, Juraj Bezúch (Sloven.), Lukáš Cingel (Sloven.), Rudolf Červený, Michal Dragoun, Jaroslav Dvořák, Michal Hlinka, Filip Jirásek, Petr Koukal, Roman Kukumberg (Sloven.), Patrik Miškář, Radovan Pavlík, Radek Pilař, Daniel Rákos, Lukáš Vopelka.