Před semifinálovou sérií v play off extraligy mezi oběma týmy si však vydařený zápas nijak nepřipomíná. „Už si to ani nepamatuji. Od té doby už uplynul nějaký měsíc," řekl šestadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu, který v dorosteneckém věku odehrál v Hradci Králové dvě sezony. „Vazby na Hradec Králové nepociťuji. Je to pro mě další soupeř v play off. Stejně jako Sparta," řekl útočník, který v letošní sezoně krátce pomáhal i Pardubicím. Mountfield jako soupeře přivítal. „Mají krásný stadion a dobré publikum. Jsem rád, že jsme padli zrovna na Hradec. Po dlouhé přestávce se těšíme už zase na zápasy," uvedl. Současný tým Hradce Králové považuje za silného protivníka. „Svou kvalitu předvedl Hradec už minulou sezonu. Mají v kádru šikovné hráče, každý rok posílili. Odehráli moc dobré zápasy. Jak v základní části, tak i ve čtvrtfinále s Litvínovem. V semifinále jsou zaslouženě."

Hlavními tahouny Hradce Králové jsou útočník Jaroslav Bednář a brankář Patrik Rybár. „S Litvínovem se rozchytal. S námi to může být jiné. Třeba jej budou muset hned v prvním zápase po třech gólech vystřídat. My máme také dobrého brankáře. Věříme, že nás Čiliak podrží," řekl Zohorna.

Pauzu po čtvrtfinálové sérii se Spartou si se spoluhráčem Martinem Dočekalem zpestřili dvěma dny na rybách, kdy nocovali pod stanem. „Užili jsme si to. Spaní na lehátkách bylo lepší než v posteli. Noční teplota sedm stupňů nám nevadila, máme spacáky do minus dvaceti," usmál se Zohorna. Nevadilo mu, že spoluhráči je považovali za blázny. „Každý si může udělat pohodu jinak. Příště s námi chtějí jet i Honza Štencel a Tomáš Vondráček," uvítal rozšíření rybářských řad, do kterých patří i majitel a kouč Komety Libor Zábranský.