Osm týdnů příprava na suchu, pak dva týdny dovolená a od minulého týdne už opět v zápřahu. Hokejisté Mountfieldu HK se chystají na další extraligovou sezonu. Od pátku už mohou k tréninkům využívat ledovou plochu, což hráči po drilu na suchu rozhodně kvitují.

„První tréninky jsou od toho, aby si kluci zvykli na výstroj a nabrali trošku kondici. Všichni se na led těšili, obzvlášť v těch vedrech, co teď jsou,“ říká Petr Svoboda, asistent hradeckého trenéra.

Na hokejisty čekají někdy i dvoufázové tréninky, v nichž se budou věnovat především bruslení, práci s holí a taktickým pokynům.

Hradečtí hokejisté jsou už na ledě.Hradečtí hokejisté jsou už na ledě.Zdroj: mountfieldhk.cz/Jan Vavřina„Další tréninky chceme směřovat k hernímu systému, protože máme pár nových kluků, tak aby si to všechno sedlo a byli jsme připraveni na Ligu mistrů, která nás zanedlouho čeká. Chceme udělat všechno pro to, aby se nám podařilo postoupit ze skupiny,“ dodává Svoboda.

Hráčský kádr Mountfieldu má prakticky kompletní podobu a větších změn by již neměl doznat.

„Kádr máme letos trošku širší, což je potřeba vzhledem k tomu, že nás čeká hodně zápasů. Hlavně v prvních měsících bude program opravdu velmi nabitý. Se šířkou kádru jsme tedy spokojeni,“ přikyvuje asistent Mountfieldu.

Hradecký celek nyní bude dva týdny jenom trénovat. Série přípravných zápasů začne v úterý 9. srpna, kdy Východočeši přivítají slovenský celek Bratislava Capitals. Poté přijde na řadu již zmiňovaná Liga mistrů.

Program přípravných zápasů

Úterý 9. srpna: Mountfield HK – iClinic Bratislava Capitals
Sobota 13. srpna: EHC Red Bull München – Mountfield HK (17.00, turnaj v Kitzbühelu)
Neděle 14. srpna: Mountfield HK – EC Red Bull Salzburg/EV Zug (turnaj v Kitzbühelu)
Úterý 23. srpna: Mountfield HK – Vienna Capitals
Čtvrtek 25. srpna: Mountfield HK – Graz 99ers

Program zápasů ve skupině Ligy mistrů

Čtvrtek 1. září: Frölunda Göteborg – Mountfield HK (19.05)
Sobota 3. září: Grenoble – Mountfield HK (18.30)
Čtvrtek 8. září: Mountfield HK – Grenoble (17.30)
Sobota 10. září: Mountfield HK – Frölunda Göteborg (16.00)
Středa 5. října: Eisbären Berlin – Mountfield HK (19.30)
Středa 12. října: Mountfield HK – Eisbären Berlin (17.30)