O tom, že se hledaný muž ukrývá v domě na Novobydžovsku, se policisté dozvěděli v úterý 30. dubna krátce po 22. hodině. Po 27letém muži bylo vyhlášené celostátní pátrání, jelikož nenastoupil do vězení.

Na uvedenou adresu okamžitě vyrazila hlídka obvodního oddělení Nový Bydžov. „Po několikaminutovém vyzývání obyvatel domu, aby otevřeli dveře, vyšly ven dvě ženy, které tvrdily, že kromě dětí není v domě žádná dospělá osoba. Policisté však přes okno muže uviděli a vstoupili do obydlí,“ líčí začátek zásahu policejní mluvčí Iva Kormošová.

V odrazu v zrcadle policisté zahlédli, jak se muž schoval do gauče. „Pod pohrůžkou použití donucovacího prostředku muž z gauče posléze vylezl,“ uvedla Kormošová. „Okamžitě vyjdi zpod gauče, viděl jsem tě, jak jsi tam zalezl!“ křičí jeden z policistů na muže, zatímco na něj míří zbraní.

Před dopraváky se schoval do pěstírny. Teď ho za pěstování marihuany poslal Krajský soud v Hradci Králové na 7 let do vězení.
Před dopraváky se ukryl v pěstírně konopí, teď dostal muž z Hradce 7 let

Policisté muže zadrželi a podrobili dechové zkoušce i orientačnímu testu na drogy. Drager naměřil téměř 2 promile a DrugWipe vyšel pozitivní na amfetamin/metamfetamin a THC.

Z evidencí policisté zjistili, že po muži bylo vyhlášeno z různých důvodů již celkem 11krát celostátní pátrání. V rejstříku trestů má muž již pět záznamů o odsouzení za různé trestné činy. „Naposledy se mu podařilo ukrývat od poloviny listopadu loňského roku, kdy soud vydal příkaz do výkonu trestu odnětí svobody za spáchání loupeže a neplacení výživného. Brány vězení by tak měl opustit až na konci roku 2028,“ doplnila informace Kormošová.

Mohlo by vás zajímat: Policisté se cestou k zásahu srazili s autem. Mrkněte na záběry těsně po nehodě

Zdroj: Deník/Stanislav Ďoubal