Oznámení o vloupání přijali policisté na lince 158 v sobotu krátce před jednou hodinou ráno. K samotnému vloupání mělo podle volajícího dojít kolem půlnoci.

„Za velkého přispění jednoho z vlastníků se podezřelého muže po pár minutách po oznámení podařilo zadržet. V batohu u něho policisté nalezli hotovost v různých měnách, firemní platební kartu a klíče od firemního auta. Vše v hodnotě za téměř 540 tisíc korun. Policisté 37letého muže omezili na svobodě a umístili do policejní cely. Následně mu sdělili podezření z trestného činu krádež, za který hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ popsala mluvčí hradeckých kriminalistů Iva Kormošová.

Jak se ukázalo, dotyčný sedmatřicetiletý muž se dostal do křížku se zákonem už několikrát. Celkem má v rejstříku třináct záznamů. „Naposledy byl v dubnu letošního roku odsouzen k 6měsíčnímu podmíněnému trestu se zkušební dobou na 2 roky za maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodala mluvčí.

Muž už si v tuto chvíli odpykává tříletý trest ve vězení. Už v neděli byl totiž v ultrazkráceném řízení postaven před soudce, který s rozsudkem rovněž neotálel.

Mohlo by vás zajímat: Kulový blesk: Seniory z Harmonie čeká postupné stěhování. Opravy prodraží azbest

Lidé z Harmonie se obávají oprav. Práce zkomplikuje azbest | Video: Stanislav Ďoubal