Zní to jako klukovina, ale kvůli kamení na kolejích mohly vykolejit vlaky, které úsekem u Červeného Dvora v Hradci Králové projížděly stokilometrovou rychlostí. Neznámý pachatel tak ohrozil celkem 500 cestujících.

„V pondělí v odpoledních hodinách jsme přijali oznámení, že na železniční trať mezi Hradcem Králové a Pardubicemi u zahrádkářské kolonie Červený Dvůr někdo položil na koleje kamení. Krátce po sobě tímto úsekem projeli cca 100km rychlostí dva spěšné vlaky, v kterých se nacházelo dohromady 500 cestujících. Naštěstí ani u jednoho vlaku nedošlo k vykolejení, oba úsekem pravděpodobně bez vzniklé škody projely,“ sdělila k případu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Přes uzavřený Pražský most se pokusili projet opilí řidiči
Řidiči pod vlivem se pokusili projet přes zákaz vjezdu na Pražský most

Mluvčí dodala, že nikdo z cestujících se nezranil a nikoho z kolemjdoucích nezasáhl žádný z kamenů, které po nárazu vlakové soupravy odlétávaly z kolejiště pryč.

Za zločin obecné ohrožení pachateli hrozí trest odnětí svobody na 3 roky až 8 let. Policisté po pachateli pátrají, s prosbou o pomoc se obrátili i na veřejnost. „Žádáme občany o pomoc. Kdo si všiml pohybu nějaké podezřelé osoby okolo kolejiště, nebo by mohl poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, ať zavolá na linku 158,“ vyzvala Kormošová.

Není to poprvé, co někdo položil kameny na koleje u Červeného Dvora. K téměř totožné události došlo už letos v lednu, tehdy vlak řítící se místem stokilometrovou rychlostí do kamení narazil. Strojvedoucímu se podařilo zastavit po cca 850 metrech před železničním přejezdem ve Farářství. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Mohlo by vás zajímat: Můj syn pije, já ne. Já můžu pít, ale on ne. Žena zneužívala tísňovou linku

Zdroj: Policie ČR