"Této trestné činnosti se měl obviněný dopouštět bezmála pět let, když jako druh matky poškozené nainstaloval do jejího dětského pokoje a společné koupelny videokamery, které nahrávaly záznamy, jež si následně uchovával. Zároveň si z nich měl vytvářet koláže, i přes to, že věděl, že se jedná o osobu mladší osmnácti let," informovala policejní mluvčí Lucie Konečná. Policisté u muže našli několik TB dat záznamů, které čítaly stovky hodin a desetitisíce fotografií.

Proti obviněnému je vedené trestní stíhání pro přečin výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií. "Policisté podali návrh na potrestání okresnímu soudu. Za uvedené jednání hrozí obviněnému muži až tříletý trest odnětí svobody a zákazem činnosti nebo propadnutí věci," sdělila mluvčí.

Policisté doporučují všem rodičům, aby se pokusili zabránit podobnému jednání, ke kterému může dojít v kterékoli rodině ze strany jakéhokoli člena, i přes to, že je to mnohdy velmi obtížné rozeznat. "Jedná se o velmi citlivou věc, kterou nelze často předvídat, nicméně je dobré být, co nejvíce obezřetní," radí Lucie Konečná.