„V pondělí 4. března krátce po 16. hodině se hlídka policistů z pohotovostního a eskortního oddělení v rámci běžného výkonu služby rozhodla v hradecké ulici Písečná zastavit ke kontrole osobní vozidlo značky Audi A6. Řidič však nedbal pokynu k zastavení a začal ujíždět. Projel ulicí Štefcova, Mrštíkova, Náhon a pokračoval silnicí k Lesnímu hřbitovu, kde vjel do hradeckých lesů. Po projetí několika lesních cest najel na silnici I. třídy č. 35 vedoucí na Býšť, kde z důvodu policejního zátarasu a vzniklé kolony aut byl donucen zastavit,“ popsala událost policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté řidiče zadrželi pomocí donucovacích prostředků. „Následně z auta vytáhli brečící dítě, které sedělo v autosedačce nepřipoutané. Mezi vzlyky šestiletý chlapec stihl policistovi i poděkovat: Díky, pane policisto. Poté byl převezen bez viditelného zranění do nemocnice na vyšetření. Během asi 10minutového ujíždění řidič nezastavil na stopce, jel v protisměru i zákazem vjezdu. V úseku s povolenou rychlostí 30 km/h jel přes 100 km/h, u Zděné boudy, kde je vysoká frekvence pohybu osob, jel přes 130 km/h a u Lesního hřbitova dokonce přes 150 km/h,“ uvedla dále policejní mluvčí.

Ilustrační foto.
Zloděj do areálu hradecké nemocnice vyrážel s pákovými kleštěmi. Ukradl sedm kol

Řidiče policisté podrobili dechové zkoušce i orientačnímu testu na drogy. Zkouška na alkohol byla negativní, ale test na drogy byl pozitivní na pervitin.

„Z evidencí policisté zjistili, že muž není v současné době držitelem žádného řidičského oprávnění a že byl v minulosti již několikrát přistižen za volantem pod vlivem drog. Naposledy minulý týden (28. února), kdy vezl na zadních sedadlech bez autosedaček dokonce děti dvě (ve věku 4 a 6 let). Jelikož svou bezohlednou a velmi riskantní jízdou ohrozil a vydal v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví několik řidičů jedoucích vozidel, cyklistů a chodců včetně skupiny dětí, hrozí mu trest odnětí svobody na 3 až 8 let. Naštěstí nikomu z veřejnosti nezpůsobil žádné zranění,“ dodala Kormošová.

Mohlo by vás také zajímat: Nejdřív ujíždění a pak útěk. Hlídka v Novém Bydžově dopadla zdrogovaného řidiče

Zdroj: Policie ČR