„Na tísňové lince 156 přijalo operační pracoviště hradecké městské policie žádost o vyslání hlídky. Volající dívka uvedla, že je spolu s kamarádkou obtěžována neznámým mužem a ony se ho bojí. Nedokázala však popsat, kde přesně se nacházejí,“ popsala situaci mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

O tom, jak Portál bezpečí funguje se více dočtete zde:

Ilustrační foto.
Rychlejší zásahy díky aplikaci. Hradeckým strážníkům bude pomáhat Portál Bezpečí

V tu chvíli se hodila schopnost Portálu bezpečí sdělit strážníkům přesnou polohu volajícího. Současně se spojil i videohovor.

„Na místo byla vyslána hlídka výjezdové skupiny. Zde se kromě dívek nacházel i otec jedné z nich a muž, který dívky obtěžoval. Jednalo se o osobu, která je strážníkům dobře známa a často se pohybuje mezi hradeckými bezdomovci. Dívky vysvětlovaly, že ve chvíli, kdy šly domů kolem jedné z místních restaurací, začal je pronásledovat muž v tmavé mikině. Choval se vulgárně, nabízel jim sex s následným otěhotněním a znemožnil jim vstoupit do vchodu domu. Když ho odmítly, začal je urážet a stěžovat si na zákaz sexuálního styku s nezletilými,“ uzavřela Kněžourová s tím, že si případ na místě převzala hlídka státní policie k dořešení.

Mohlo by vás zajímat: Uteč, schovej se, bojuj! Hradecká univerzita cvičila zásah proti střelci

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth