Hradečtí strážníci si v neděli po třetí hodině ranní všimli auta, které blokovalo silnici. Když se k němu strážníci přiblížili, auto se náhle prudce rozjelo a jen těsně minulo vozidlo stojící přímo před ním. Projelo třídou ČSA, ulicí Mýtskou a pokračovalo dál směrem do historické části města.

Hlídka auto pronásledovala a světelným znamením dávala pokyn k zastavení. „Řidič nereagoval, naopak stále zrychloval. Přejížděl z pruhu do pruhu, dostával se až do protisměru, kde se na poslední chvíli vyhnul střetu s protijedoucím vozidlem. Svoji nebezpečnou jízdou ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Teprve na Malém náměstí řidič zareagoval a zastavil. Ukázalo se, že za volantem sedí mladá žena,“ popsala honičku mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová.

Když strážníci řešili přestupek, sedmadvacetiletá žena stále něco vykřikovala. „Působila nervózně, byla vulgární a komunikace s ní byla obtížná. Tvrdila, že doklady zapomněla doma, musí okamžitě do práce, velmi spěchá a strážníci ji zbytečně zdržují,“ podotkla Kněžourová.

Mladá řidička chtěla z místa ujet, nedařilo se jí ale zabouchnout dveře a nastartovat. Proto se pokusila o útěk. „Po několika metrech strážníci ženu dostihli. Pro zklidnění jí byla nasazena pouta. Přivolaní policisté řidičku vyzvali k dechové zkoušce, kterou nejprve odmítala, s tím, že chce podstoupit odběr krve, nakonec si to ale rozmyslela,“ uvedla mluvčí.

Dechová zkouška ukázala téměř tři promile alkoholu. Případ si k došetření převzala Policie ČR.

Nepřehlédněte: Majitel hotelu Černigov upravuje projekt, své plány oznámí zřejmě na podzim

Černigovu opět hrozí zbourání. | Video: Deník/Jiří Fremuth