O víkendu se na policisty z obvodního oddělení Nový Bydžov kvůli podezření z podvodu obrátila 25letá žena. „Uvedla, že se přes sociální sítě seznámila s českým rockovým zpěvákem skupiny Kabát, který ji po pár vyměněných textových zprávách slíbil osobní setkání,“ sdělila k případu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Falešný rocker docílil toho, aby mu mladá žena zaplatila dovolenou. A u té nezůstalo. „Jelikož v té době byl v zahraničí, tak musela zaplatit i jeho letenku. Následovaly další a další smyšlené platby. Měla být jeho životní láskou, proto ji poslal balíček s jeho osobními věcmi, penězi, zlatem a dárky v hodnotě asi 18 mil. korun. Za doručení měla opět hradit různé poplatky,“ popsala Kormošová.

Policie. Ilustrační foto
Na sebe i na maminku. Dispečerka připravila dopravce o téměř 4,4 miliony korun

Žena peníze vkládala na základě zaslaných QR kódů do bitcoinmatu. Když svoje úspory vyčerpala, vzala si dokonce několik úvěrů. Za necelé 2,5 měsíce vložila do bitcoinmatu téměř 1,3 milionu korun.

„Opětně apelujeme na občany: Neposílejte nikomu neznámému žádné peníze! Nikdy nevíte, s kým komunikujete. Kdokoliv se na sociálních sítích může vydávat za kohokoliv!“ varuje policejní mluvčí.

Nepřehlédněte: Perfektně vyzrálá s vlastnostmi výběru z hroznů. Doudlebské podnebí vínu svědčí

Zdroj: Deník/Jana Kotalová