Z objednání vraždy obvinili policisté muže z Pardubicka. Má se jednat o známého pardubického advokáta. Právním jazykem se měl dopustit zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného formou účastenství. „Kriminalisté kladou muži za vinu, že na podzim roku 2022 měl objednat usmrcení tehdy 40letého muže,“ uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Muž měl být pod zjištění kriminalistů v polovině prosince 2022 přepaden a unesen před svým bydlištěm v Hradci Králové.

Obětí nájemné vraždy byl zřejmě Pavel Matuška z Hradce Králové. Muž je stále v policejním registru pohřešovaných osob.Obětí nájemné vraždy byl zřejmě Pavel Matuška z Hradce Králové. Muž je stále v policejním registru pohřešovaných osob.Zdroj: PČRPodle informací Deníku měl být obětí Pavel Matuška. Policie po muži z Hradce Králové vyhlásila pátrání 16. prosince 2022 a dosud ho nezrušila. „Výška 176 až 180 centimetrů, zdánlivé stáří 35 až 38 let. Hnědé rovné vlasy, hnědé oči,“ popisuje muže registr pohřešovaných osob.

Policisté tak čelí těžkému úkolu, jak dokázat vraždu, když nemají tělo oběti. Samotného zločinu únosu a vraždy se měla dopustit trojice mužů z Brněnska. Podle informací Deníku mají kriminální minulost. Zásahová jednotka je zatkla už loni v květnu a je jim 44, 49 a 60 let. „Dva policie obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy a jednoho ze zvlášť závažného zločinu zbavení osobní svobody,“ vysvětlila Iva Kormošová.

Seniorce přispěchali na pomoc hradečtí strážníci.
Panelovým domem v Hradci se ozývalo volání o pomoc. Seniorka se nemohla hýbat

Na objednatele vraždy uvalil ve čtvrtek Okresní soud v Hradci Králové vazbu. Pro televizi Prima CNN News 67letý muž upřesnil, čeho se měl dopustit: „Že jsem si měl zřejmě objednat zmizení a likvidaci bývalého přítele mojí dcery, to je nesmysl, je to úplná kravina,“ řekl obviněný.

Soud ho po několikahodinovém jednání poslal do vazební věznice v Hradci Králové.

Ve vazbě jsou tak všichni čtyři obvinění. „Třem hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo trest výjimečný a jednomu vězení na 5 až 12 let,“ dodala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Mohlo by vás zajímat: Podezřelý z vraždy na nádraží v Hradci je ve vazbě. Podívejte se na jeho zadržení

Zdroj: PČR