Policisté se za autem rozjeli a výstražným znamením řidiče vyzvali k zastavení. Na výzvu řidič zareagoval a po pár stech metrech v Blešně zastavil.

„Policisté 60letého muže podrobili dechové zkoušce. Po několika marných pokusech, kdy prý před jízdou žádný alkohol nepožil, se mu dýchnout podařilo a přístroj ukázal téměř 3,5 promile alkoholu v dechu. Druhá opakovaná zkouška se mu nepovedla vůbec, a proto byl vyzván k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, čemuž se podrobil," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

V pondělí 11. března policie evakuovala budovu Univerzity Hradce Králové. Ve čtvrtek se policisté na univerzitu vrátí na cvičení.
Ozbrojený útočník na hradecké univerzitě. Cvičení může přinést dopravní omezení

Nad řidičem nyní visí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. A rozhodně mu nepomůže ani fakt, který vyplynul z lustrace dotyčného. Jen o pár dnů předtím jej totiž v Častolovicích zastavila jiná policejní hlídka - a opět řídil pod vlivem. Dechová zkouška ukázala hodnotu 3 promile.

Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Očividně ale marně.

V Blešnu lidé podepisují petici za zachování kamenné pobočky České pošty.
U nás ne! Obce na Hradecku se mobilním poštám brání i zákazem parkování

„Aby nemohl opakovat trestnou činnost, hradečtí policisté muži vozidlo značky BMW zajistili jako nástroj trestné činnosti a převezli na policejní parkoviště. Nyní bude na soudci, zda rozhodne o propadnutí vozidla státu,“ uzavřela mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Kdo je ten muž? Cizí kartou vybral peníze z bankomatu na Hradecku

Zdroj: PČR