Pozornost hlídky hradecké městské policie v pondělí upoutalo vozidlo BMW, které vjelo do pěší zóny v Hradci Králové. Řidička nerespektovala dopravní značku zákaz vjezdu všech motorových vozidel, strážníci jí proto dali pokyn k zastavení. „Ta však nereagovala a pokračovala v jízdě přes celou pěší zónu, světelnou křižovatku, až do ulice Karla IV.. Zastavila ve chvíli, kdy ji služební vozidlo předjelo a znemožnilo další jízdu,“ sdělila za městskou policii Eva Kněžourová.

Žena se s údajným zpěvákem skupiny Kabát seznámila přes sociální sítě. Koláž.
Falešný zpěvák Kabátu ji obral o vše. Žena z Bydžova přišla o více než milion

Čtyřiasedmdesátiletá žena si nebyla vědoma, že by se dopustila dopravního přestupku. Navíc se ukázalo, že nemá řidičský průkaz. „Jak sama sdělila, už dávno ho odevzdala, protože se vybodovala. Má však dva technické průkazy. Ten novější ale předložit nemůže, protože si ho schovává doma, aby si ho nepoškodila. Dnes si však potřebovala zajet na finanční úřad, a až si to zařídí, tak auto zase někde odstaví,“ uvedla Kněžourová.

Strážníci proto přivolali státní policisty. Ti ženě sdělili, že je podezřelá z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a případ si převzali.

Nepřehlédněte: Květinami proti nepořádku. Lidé zvelebují okolí paneláků na hradeckém sídlišti

Zdroj: Stanislav Ďoubal