Sraz tuningářů se konal v sobotu 30. března u obchodního domu Albert Hypermarket v Hradci Králové. „Na parkoviště se sjelo cca 250 vozidel. Policisté monitorovali jak průběh akce, tak i příjezd a odjezd účastníků, a průběžně vozidla kontrolovali. Zjistili téměř 30 přestupků, z nichž nejčastějším byl nezpůsobilý technický stav vozidla,“ sdělila k akci policejní mluvčí Iva Kormošová.

Nejzávažnějším přestupkem bylo překročení rychlosti, kdy řidič na silnici 1/35 jel na devadesátce 170kilometrovou rychlostí. „Muž přišel o řidičský průkaz a u správního orgánu ho čeká pokuta 7 až 25 tisíc korun, 6 bodů a zákaz řízení vozidel na 6 až 18 měsíců,“ doplnila Kormošová.

Klíčový dopravní uzel v Hradci Králové se v úterý stal na dva roky staveništěm. Dlouho očekávaná rekonstrukce křižovatky Mileta u fakultní nemocnice začala první etapou. Přinesla řadu omezení pro řidiče chodce i cyklisty.
Kolaps se nekonal. Rekonstrukce Milety začala kolonami a zmatenými chodci

V případě přestupků, které bylo možné vyřešit na místě, policisté udělili pokuty za necelých 30 tisíc korun. Akce, která trvala přibližně 4 hodiny, se podle policejní mluvčí obešla bez narušení veřejného pořádku.

Mohlo by vás zajímat: Mustang se splašil na křižovatce a naboural. Padesátník jel bez řidičáku

Zdroj: PČR