Ve vazbě čeká na soud 31letý muž z Pardubicka, který týral svou o šest let mladší partnerku z Hradce Králové. Muže policisté obvininili ze zločinu vydírání a přečinů týrání osoby žijící ve společném obydlí a maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Muž měl svou o 6 let mladší partnerku v jejím bydlišti v Hradci Králové od poloviny listopadu loňského roku do současné doby fyzicky napadat a způsobit ji různá vážná zranění, s kterými byla dvakrát na několik dní hospitalizovaná v nemocnici. Jelikož měl vyhrožovat, že zabije ji i její rodinné příslušníky, obrátila se žena v pondělí v odpoledních hodinách s obavou o svůj život na policii,“ sdělila k případu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Kriminalistům ulehčila práci policejní hlídka, která muže zadržela dřív, než po něm kriminalisté stihli začít pátrat. Za volant totiž usedl i přes zákaz řízení.

Vila Anička v Hradci Králové je kulturní památkou.
Petici nechápu, říká investor. Prozradil, co bude dál s hradeckou vilou Anička

„Hlídka policistů z pohotovostního a eskortního oddělení muže krátce po 16. hodině kontrolovala jako řidiče osobního vozidla. Podrobila ho dechové zkoušce i orientačnímu testu na drogy. Obojí s negativním výsledkem. Jelikož však z evidencí zjistila, že má muž od září vysloven půlroční zákaz řízení všech motorových vozidel, muže zadržela a převezla na služebnu k dalším úkonům,“ popsala Kormošová.

Kriminalisté tak mohli muže bez prodlení podrobit výslechu. Na základě získaných důkazů ho obvinili hned ze tří trestných činů najednou.

„Z důvodné obavy, že by mohl v trestné činnosti pokračovat, dali policisté podnět na uvalení vazby, což soudce akceptoval. Pokud ho posléze uzná vinným, může obviněný muž skončit na 2 až 8 let ve vězení,“ uzavřela policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Policie rozpletla případ nájemné vraždy, tělo oběti z Hradce Králové ale chybí

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth