Zareagoval na nabídku ubytování v Chorvatsku, zaplatil zálohu a poté zjistil, že se stal obětí podvodníka. Poškozený se v pondělí obrátil s žádostí o pomoc na policisty v Hradci Králové.

„Poškozený v polovině letošního dubna zareagoval na jedné sociální síti na nabídku pronájmu vily Svatý Ivan II. v Chorvatsku, přičemž následně komunikoval telefonicky s neznámým mužem a ženou. Oznamovatel bankovním převodem zaslal rezervační poplatek ve výši téměř 13 tisíc korun a čekal na smlouvu, která mu měla přijít poštou,“ sdělila k případu policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Houby. Ilustrační foto.
Rostou na Hradecku houby? Podívejte se na aktuální mapu meteorologů

Po dlouhém upomínání mu nakonec smlouva přišla, ovšem s chybnými údaji včetně špatného termínu. Proto zavolal do známé cestovní kanceláře, která byla uvedená ve smlouvě. Jenže zjistil, že takové ubytování nenabízí a osoby, s kterými hovořil, v cestovní kanceláři vůbec neznají.

„Policie ČR opětovně varuje občany na toto podvodné jednání. Doporučujeme všem nakupovat zájezdy nejlépe u ověřených cestovních kanceláří a agentur,“ apelovala na veřejnost Pižlová.

Za spáchání přečinu podvod hrozí pachateli až rok ve vězení.

Nepřehlédněte: Jsme mistři! Podívejte se, jak slavili hokejoví fanoušci v Hradci Králové

Zdroj: Deník/Michaela Horynová