„Provádíme hasební zásah, odvětráváme pomocí přetlakové ventilace prostory domu a zároveň probíhá evakuace obyvatel,“ informovali hasiči na svém účtu na sociální síti X krátce po půl sedmé večer.

Přibližně o čtvrt hodiny později už hlásili, že byl požár lokalizován a mají ho pod kontrolou: „Ze zasaženého bytu byla zachráněna jedna osoba, která je v péči posádky ZZS.“

Po sedmé hodině večer pak doplnili, že stále odvětrávají prostory domu. Ven bylo potřeba evakuovat 10 lidí, ale všichni se už pomalu vrací zpět do svých bytů: „Na místě redukujeme síly a prostředky.“

Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu před 20. hodinou. Naštěstí se mimo zasažený byt nerozšířil.

Kouř však ano, pronikl do společných prostor na chodbu. Majitel bytu v nejvyšším - osmém patře paneláku, kde hořelo,  se nejprve dostal ven, ale hasiči po cestě k zásahu dostali informaci, že se opět vrátil do bytu pro psa a už nevychází. Podruhé už ho tak z požárem zasaženého bytu zachránila zasahující jednotka hasičů a předala ho do péče posádky zdravotnické záchranné služby. Jeho pes byl nakonec v pořádku.

„Práci hasičů při hledání ohniska a dohašování komplikovalo množství nashromážděného materiálu a odpadu, kterého byly v bytě plné místnosti i chodby,“ popsali situaci hasiči. Příčinou potom bylo zřejmě nedbalostní jednání. Způsobená škoda byla odhadnuta asi na 10 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 3 miliony korun.