Dům v Plotištích nad Labem v Hradci Králové loni v září zachvátily plameny. V troskách hasiči našli mrtvého člověka. Brzy vyšlo najevo, že požár nebyla nešťastná náhoda, ale vražda. Dům zapálil tehdy 24letý muž z Hradce Králové.

„Z šetření vyplynulo, že v pondělí 25. 9. krátce po půlnoci zapálil v Plotištích nad Labem rodinný dům, přičemž věděl, že se v něm nachází minimálně jedna osoba a pes. Po uhašení požáru byla v domě nalezena jedna osoba bez známek života, u které není zatím stoprocentně potvrzena totožnost, ale pravděpodobně se jedná o 72letého obyvatele domu,“ sdělila k případu loni v říjnu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Vloupání, ilustrační snímek.
Ve Svobodných Dvorech se lidé bojí o své domy, přibývá tam pokusů o vloupání

A to nebylo vše, o další vraždu se muž pokusil u slepého ramene Labe. „V sobotu 30.9. vylákal v nočních hodinách ke slepému rameni Labe pod záminkou finančního vyrovnání svědka své trestné činnosti. Se zbraní v ruce donutil 22letého známého se svléknout do naha a poté ho na několika místech pořezal a pobodal. Naštěstí se poškozenému muži podařilo utéct a přivolat pomoc. Náhodní kolemjdoucí mu poskytli první pomoc a zavolali záchrannou službu, čímž mu pravděpodobně zachránili život. Podezřelého muže policisté zadrželi již o hodinu později v jeho bydlišti,“ popsala v říjnu pokus o vraždu Kormošová.

V uplynulých dnech královéhradečtí kriminalisté na základě získaných důkazů zjistili, že muž chtěl zabíjet ještě jednou, zůstalo ale „pouze“ u přípravy. Rozšířili trestní stíhání nyní již 25letého muže o další zvlášť závažný zločin vražda ukončeného ve stádiu přípravy. „Kriminalisté došli k závěru, že obviněný muž se 27. září loňského roku pokusil několika způsoby vylákat k hradeckému Lesnímu hřbitovu dalšího muže (partnera jeho bývalé přítelkyně), kterého měl také v úmyslu usmrtit,“ uvedla ve čtvrtek Kormošová.

Místo na vozidlech hasiči cvičili vyproštění na železničních vagónech.
VIDEO: Hasiči nacvičovali vyproštění na železničních vagónech, podívejte se

Trest, který obviněnému hrozí, podle mluvčí zůstává stejný: 15 až 20 let nebo trest výjimečný. Muž, který byl už v minulosti třikrát soudně trestán, a to za násilnou a mravnostní trestnou činnost, je ve vazbě.

Mohlo by vás zajímat: Krajští policisté zlikvidovali ukrajinské call centrum falešných bankéřů

Zdroj: PČR