Muž z Hradce Králové nejdříve uveřejňoval výhružky na svém facebooku, vyhrožoval hradeckým strážníkům, policistům, úředníkům z magistrátu i jejich rodinným příslušníkům ublížením na zdraví či likvidací. Poté policistům vyhrožoval i telefonicky na lince 158.

„Jelikož se jeho výhružky stupňovaly a začal vyhrožovat i přes tísňovou linku 158 a byla obava, že je ozbrojen, byla k jeho zadržení povolána zásahová jednotka. Ta ho ve čtvrtečních odpoledních hodinách vypátrala na Slezském Předměstí a za použití donucovacích prostředků ho omezila na svobodě,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Obyvatelé Praskačky se bojí hluku a prachu z dopravy a výroby v nových halách. Zdejší firma je chce postavit na bývalém chrtím závodišti.
Obyvatelé Praskačky na Hradecku v anketě odmítli proměnu chrtího závodiště

Při prohlídce u 36letého Hradečáka policisté zajistili dlouhý nůž s pevnou čepelí, který měl ukrytý za opaskem na zádech.

Při prohlídce u 36letého muže policisté zajistili dlouhý nůž s pevnou čepelí, který měl ukrytý za opaskem na zádech.Při prohlídce u 36letého muže policisté zajistili dlouhý nůž s pevnou čepelí.Zdroj: PČRKriminalisté muže obvinili z trestných činů vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a nebezpečného vyhrožování, za což mu v případě prokázání viny hrozí až tříleté vězení.

Na soud muž čeká ve vazbě. „Jelikož kriminalisté měli důvodnou obavu, že bude obviněný muž v trestné činnosti pokračovat, podali podnět na vzetí do vazby. Soudce návrh akceptoval a muže do vazby v pátek odpoledne poslal,“ doplnila Kormošová.

Muž se podle policejní mluvčí v minulosti již několikrát dopustil stejného protiprávního jednání, naposledy byl odsouzený v roce 2021 k ročnímu vězení.

Hradečtí kriminalisté kvůli vyloučení podjatosti předali případ kolegům do Jičína.

Mohlo by vás zajímat: Výjimečné tresty pro vrahy z Pohodlí. O jejich vině rozhodne zřejmě vrchní soud

Zdroj: Deník/Iveta Nádvorníková