„Pětadvacetiletý muž uvedl, že si okolo půlnoci začal přes sociální sítě dopisovat se ženou, kterou našel na internetové seznamce. Po pár seznamovacích větách přešli na erotickou komunikaci, kdy žena mu poslala několik intimních fotek a videí. Muž na oplátku poslal totéž. Z údajné ženy se záhy vyklubal muž, který za to, že poskytnuté mužovy fotografie a videa nepřepošle jeho známým a přátelům, požadoval nejprve 800 Eur a poté 2500 Eur. Jelikož poškozený muž tak vysokou částku neměl, poslal mu přes zaslaný odkaz "jen" 50 Eur a poté se obrátil na policii,“ popsala případ policejní mluvčí Iva Kormošová.

Z místa zásahu hasičů.
VIDEO: V ulici Milady Horákové v Hradci vypukl požár, hasiči evakuovali 10 lidí

Policisté případ začali vyšetřovat jako přečin vydírání, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců až na 4 roky.

„Opětně apelujeme na občany: Nikdy nevíte, kdo je na takzvaném druhém konci drátu. Kdokoliv se na sociálních sítích ale i přes telefon může vydávat za kohokoliv. Nikdy nikomu neposílejte své intimní fotografie, ani své největší lásce. I ta se postupem času může změnit v nepřítele a vaše fotky poté zneužít,“ dodává Kormošová.

Mohlo by vás také zajímat: Muž kradl v jednom z obchodních center, odnesl si sluchátka za 10 tisíc korun

Zdroj: PČR