Oznámení o vniknutí osoby na soukromý pozemek v Malšovicích přijali hradečtí policisté v sobotu 6. dubna po 23. hodině. Neznámý muž u rodinného domu prohledával zahradní domek. Jelikož ho majitel vyrušil, nic neodcizil a z místa utekl.

Do pátrání po muži se zapojil i psovod se služebním psem. „Operační důstojník na místo vyslal hlídku obvodního oddělení Hradec Králové 3 a psovoda se služebním psem Kimim, který po chvíli zachytil stopu pachatele. Po pár desítkách metrů a po necelé půl hodině od nahlášení muže schovaného za keři policisté nalezli, pomocí donucovacích prostředků zadrželi a převezli na služebnu, kde ho umístili do policejní cely,“ sdělila k dopadení pachatele policejní mluvčí Iva Kormošová.

Muž v Kuklenách postupně naboural do zaparkovaného auta, porazil dopravní značku a zkoušku výkonu auta zakončil nárazem do plotu.
Opilý muž bez řidičáku zkoušel výkon auta. Naboural jiný vůz, značku i plot

Policisté následně přišli na to, že muž má od konce roku 2023 na svědomí jedenáct krádeží, převážně v prodejnách drogerie či elektroniky. „Za prsty mu měly uvíznout hlavně telefony a parfémy. Policisté mu také prokázali vniknutí do sklepní kóje, odkud odcizil jízdní kolo, oblečení, boty a starožitné mince. Právnickým i fyzickým osobám tak způsobil škodu za více než 40 tisíc korun,“ doplnila Kormošová.

Z evidencí policisté navíc zjistili, že obviněný muž má v rejstříku trestů již osm záznamů týkající se převážně majetkové trestné činnosti. Naposledy opustil brány vězení vloni na konci listopadu. Muže obvinili z přečinů krádež a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až tříleté vězení.

Mohlo by vás zajímat: Marně se snažil dostat na břeh. Z rybníka Cikán psa vytáhli strážníci

Zdroj: MP HK