VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.8.2018

Prodloužené víkendy nabídnou pestrý program i v srpnu

Královéhradecko, Jičín - Prodloužené víkendy 2018 a Jičínské léto vstoupily do své druhé poloviny. Bude stejně pestrá jako ta první. Mimo jiné se můžeme těšit na koncert Radka Molnára a jeho kapely, který se uskuteční 18. srpna v zámeckém parku.

12.8.2018

Březovice, Lhotka a Buštěhrad oslavují 700 let výstavou

Královéhradecko, Březovice - V obecním domku u kuželny se můžete podívat na výstavu, která mapuje historii i současnost Březovic, Lhotky a Buštěhradu.

11.8.2018

Afričané v Safariparku uchvacují bezprostředností

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Taneční skupina IYasa završuje v těchto dnech letošní turné po České republice, zahájené 8. července v Třeboni.

11.8.2018

Tradiční oslavu mečíků doprovodí hudební program

Královéhradecko, Nemyčeves - Zahrádkáři z obce Nemyčeves-Vitiněves pořádají 48. speciální výstavu mečíků. Akce se koná o víkendu v areálu nemyčeveské školy vždy od 8 do 18 hodin.

10.8.2018

Čas pouťových radovánek. Svatý Vavřinec inspiroval Jilemnici

Královéhradecko, Jilemnice - Druhý ročník Svatovavřinecké pouti se uskuteční v sobotu od 8 do 17 hodin v Jilemnici u kostela svatého Vavřince. Své výrobky nabídnou známí prodejci z farmářských trhů.

10.8.2018

Svatoňovické Rockohrátky pomůžou onkologii

Královéhradecko, Velké Svatoňovice - V pátek se uskuteční ve Velkých Svatoňovicích od 17 hodin na ploše parkoviště před restaurací K-klub Rockohrátky Fest 2018.

10.8.2018

Ve Výravě zahrají české legendy

Výrava - Na Letním parketu Výrava v pátek vystoupí česká poprocková skupina Turbo, založená v roce 1981.

9.8.2018

Nizozemský orchestr AD HOC na Krakonošově náměstí

Královéhradecko, Trutnov - V rámci Trutnovského hudebního léta zahraje v pátek na Krakonošově náměstí od 17 hodin Mládežnický symfonický orchestr AD Hoc z Nizozemí.

9.8.2018

Náměstí se změní v letní kino

Hradec Králové - Pivovarské náměstí v Hradci Králové se ve čtvrtek opět promění v letní kino. Biograf Etienne si pro návštěvníky tentokrát přichystal britsko-americký film Vražda v Orient expresu.

8.8.2018

Kresby vyprávějí příběhy v železnickém muzeu

Královéhradecko, Železnice - Když otvírala v sobotu 4. srpna Natálka Krzysztalowská v železnickém muzeu výstavu svých kreseb, měla bílou blůzu a bílou sukni. Protože k jemným kresbám se to hodí. Pro teorii měla kurátora Pavla Šejna a ten měl zase modrou košili.

7.8.2018

Rakouské Accio Piano Trio zazářilo na festivalu Za poklady Broumovska

Královéhradecko, Bezděkov nad Metují - Kostel sv. Prokopa v Bezděkově byl v sobotu místem konání šestého koncertního zastavení letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska, který tak zavítal na Policko.

7.8.2018

Mši v Chotěborkách před koncertem celebroval Dominik Duka

Královéhradecko, Vilantice - V rámci 24. Hudebního léta, které se koná v části obce Vilantice - Chotěborky, se v sobotu uskutečnila mše celebrovaná kardinálem Dominikem Dukou.

6.8.2018

Hronov rozehrál 88. přehlídku amatérského divadla

Královéhradecko, Hronov /FOTO/ - Snem nocí svatojánské v podání hronovských ochotníků začal v pátek večer už 88. Jiráskův Hronov, nejstarší divadelní přehlídka amatérského divadla v Evropě a zřejmě i na světě.

6.8.2018

Tomáš Mašek a podložený klavír

Královéhradecko, Jičín - Tomáš Mašek se špatně fotí. Jeho asi moderní vlasy, jmenují se asi kštice, zakrývají obličej. Ale hlavně, že je slyšet. A je vidět jeho nástroj.

6.8.2018

Matěj Ruppert se svlékal na náměstí pod obry

Hostinné - Porciunkulí, tradiční slavností, která se koná ve městě již od roku 1667, žilo od pátku do neděle Hostinné.

6.8.2018

Opočno o víkendu žilo tradiční srpnovou „františkánskou“ poutí

Královéhradecko, Opočno /FOTO/ - Porcinkule v Opočně, která se pravidelně koná o prvním srpovém víkendu, nabídla každému něco. Na Kupkovo náměstí mířili milovníci pouťových atrakcí, mezi dospělými samozřejmě nechyběli vyznavači adrenalinu.

6.8.2018

Výstava se věnuje Portugalsku

Hradec Králové - Výstava 10 zastavení portugalské historie se je stále otevřena veřejnosti v ClubuCaffé Pessoa Občanského poradenského střediska.

5.8.2018

Nejdřív Ledecký na pivním mejdanu, pak Berlínská filharmonie v klášteře

Královéhradecko, Vrchlabí - Velké, žánrově odlišné hudební události zažije Vrchlabí.

5.8.2018

Loutkářská dílna pro děti se chystá na lomnickém zámku

Královéhradecko, Lomnice nad Popelkou - Loutkářský workshop v rámci Léta na zámku je pro děti připraven v úterý 7. srpna od 14 hodin. Tvůrčí dílnu najdete přímo v lomnickém zámku.

5.8.2018

Podpořte festival a získejte odměnu

Královéhradecko, Jičín - Kampaň na podporu kulturní události Lodžie World Fest je za polovinou stejně jako cílová částka.

4.8.2018

Výrava si užije rockové legendy

Výrava - Letní parket Výrava v sobotu pořádá tradiční festival revivalových kapel.

4.8.2018

Sv. Prokop v Bezděkově vydá v sobotu rakouský hudební poklad

Královéhradecko, Bezděkov nad Metují - Hudební festival Za poklady Broumovska se v sobotu vydá mimořádně na druhou stranu Broumovských stěn, do kostela sv. Prokopa.

3.8.2018

Hradozámecké odpoledne láká na známé osobnosti

Hrádek - Na hradozámecké odpoledne můžou návštěvníci dorazit v neděli 5. srpna na Hrádek u Nechanic.

3.8.2018

MEKKA na vodě přivítá legendu

Nový Bydžov - Známá plzeňská hudební skupina Odysssea v pátek o půl desáté večer vystoupí na bydžovském koupališti jako součást programu letního festivalu MEKKA na vodě.

1.8.2018

OBRAZEM: Jan Rosák na Šolcově statku

Královéhradecko, Sobotka - Ani tropické teploty neodradily milovníky kultury od návštěvy Šolcova statku. V sobotu odpoledne se tu mohli setkat s rozhlasovým a televizním moderátorem Janem Rosákem. Besedu doprovodilo hudbou Žemličkovo kvarteto.      

1.8.2018

Srpen zpestří několik hudebních festivalů

Královéhradecko - Pokud nevíte, jak si užít zbytek prázdnin na Královéhradecku, vsaďte na hudební festivaly. Těšit se mohou fanoušci hip hopu, metalu, ale i folkloru či vážné hudby.

31.7.2018

Pátý poklad Broumovska se zjevil v otovickém kostele sv. Barbory

Královéhradecko, Otovice - Kostel sv. Barbory v Otovicích byl poslední červencovou sobotu místem konání pátého koncertního zastavení letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Festival se tak dostal do své poloviny.

31.7.2018

V knihovně končí dvě výstavy

Hradec Králové - Návštěvníci Knihovny města Hradce Králové mají v úterý poslední možnost prohlédnout si dvě výstavy v prvním patře budovy. Posledním červencovým dnem končí výstavy Jaroslav Dršata - S kolem kolem Araratu a Atmosféra divadelního festivalu.

30.7.2018

Pouť nabídne jarmark i kapely

Královéhradecko, Opočno - V Opočně proběhne první srpnový víkend tradiční pouť Porcinkule. Jedna z největších poutí ve východních Čechách nabídne svým návštěvníkům bohatý hudební program, pouťové atrakce a jarmark s řemeslnými trhy.

29.7.2018

Bolehoští poteče pivo proudem. K němu návštěvníci okoštují guláše

Bolehošť - Ti nejlepší kuchaři gulášů si dají dostaveníčko v sobotu 11. srpna od 12 hodin v Bolehošti. Už poosmé připravila zdejší obec soutěže ve vaření gulášů.

29.7.2018

OBRAZEM: Piknik v parku se Sansabandem

Královéhradecko, Trutnov - Letos podruhé pozvali členové místní kapely Sansaband své příznivce k fontáně do městského lesoparku. Desítky lidí, vyzbrojených dekami a dalším proviantem strávily zhruba dvě hodiny ve vzájemné pospolitosti, pohodě a s muzikou. 

29.7.2018

V Hořicích dozrává umělecký klásek

Královéhradecko, Hořice /FOTO/ - Galerie plastik v Hořicích na Gothardu zve veřejnost na výstavu obrázků a soch mladých autorů. Svoji tvorbu zde představují účastníci prvního Letního ateliéru pro mladé umělce.

28.7.2018

V jičínském muzeu se nebudete nudit

Královéhradecko, Jičín - Zdejší muzeum zve na výstavu do galerie, kde ožil tajuplný divadelní a výtvarný svět.

28.7.2018

Ohlédnutí za Šrámkovou Sobotkou

Královéhradecko, Sobotka - Šrámkova Sobotka nabízí nové pohledy na literaturu i didaktiku.

28.7.2018

Je tu pátý ročník festivalu Menteatrál

Královéhradecko, Neratov - Až do neděle proběhne v Neratově již pátý ročník festivalu divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením Menteatrál.

28.7.2018

Správčák ožije hudbou i sportem

Předměřice nad Labem - Hradecká kavárna Nãplavka si v sobotu udělá ze Správčického rybníka v Předměřicích nad Labem Hawaj.

27.7.2018

Filmy promítají přímo na náměstí

Hradec Králové - Pivovarské náměstí v krajském městě se ve čtvrtek proměnilo v letní kino. Biograf Etienne Hradečanům do centra města přivezl film Špindl.

25.7.2018

Prokop, Andršt, Hrubý. Trio skvělých muzikantů na přehradě

Královéhradecko, Bílá Třemešná - Na Přehradu Les Království dorazí v pátek fenomenální muzikanti a vystoupí tam ve Štěrbově vile.

24.7.2018

Letní parket ve Výravě ovládne festival revivalových kapel

Výrava - První srpnovou sobotu se návštěvníci Letního parketu ve Výravě mohou těšit na pořádnou hudební nálož. V obci nedaleko Hradce Králové se totiž koná již tradiční festival revivalových kapel.

24.7.2018

Varhanní koncert zavedl „Poklady“ poprvé do kostela sv. Petra a Pavla v Broumově

Královéhradecko, Broumov /FOTO/ - Již počtvrté usedlo publikum festivalu Za poklady Broumovska do kostelních lavic, aby si vyslechlo další z koncertů, které festival po celé léto na Broumovsku pořádá. Sobota 21. července patřila kostelu sv. Petra a Pavla v Broumově, v němž vystoupil varhaník Přemysl Kšica a trumpetista Miroslav Smrčka.

23.7.2018

Rockové legendy v kotli pod věží

Královéhradecko, Hořice - Kultovní místo u Masarykovy věže samostatnosti v Hořicích se již posedmé stalo dějištěm The Legends Rockfestu.

23.7.2018

Dvacátý ročník festivalu Pod Hůrou přivítal folkové stálice

Královéhradecko, Lázně Bělohrad /FOTO/ - Jubilejním ročníkem country festivalu Pod Hůrou v sobotu ožil zámecký park. Oblíbená hudební akce, kterou již 19 let uvádí Mirek Ošanec, si stále zachovává svoji nenapodobitelnou komorní atmosféru a domácí pohodu.

23.7.2018

OBRAZEM: Natřískané Bojiště si užívalo dvacátý Obscene Extreme

Královéhradecko, Trutnov - Tisíce fanoušků nejdrsnější hudby se přijely vyřádit od středy do neděle na jubilejní 20. ročník výjimečného festivalu Obscene Extreme a zaplnily trutnovské Bojiště.

23.7.2018

OBRAZEM: Prostor v krajce, krajka v prostoru

Královéhradecko, Vamberk /FOTO/ - V roce 1967 okouzlila návštěvníky světové výstavy EXPOv Montréalu. Nyní tvorbu významné české výtvarnice Milči Eremiášové mohou obdivovat milovníci křehké krásy ve vambereckém muzeu krajky.

22.7.2018

Suchardův dům patří modelářům

Královéhradecko, Nová Paka - Pokud plánujete navštívit Novou Paku, rozhodně si nenechte ujít aktuální výstavu Modely aut 2018, která se zabydlela až do 23. září v renovovaných prostorách Suchardova domu.

21.7.2018

Mystická hora Kozákov se dočkala zajímavého ztvárnění

Východní Čechy/ Semily /ZAUJALO NÁS/ - V Riegrově chatě na Kozákově, která slaví devadesáté výročí od svého vzniku, byla pokřtěna nová kniha. Věnována je nejen tomuto jubileu, ale také 130. výročí založení Klubu českých turistů (KČT).

21.7.2018

Šílenosti přilákaly prodavače z Moskvy i partičku z Hongkongu

Královéhradecko, Trutnov - Obscénní a extrémní divadlo loni přitáhlo na trutnovské Bojiště zástupce 65 národností. Rovněž letos skládá mozaiku účastníků jubilejního 20. ročníku nejtvrdšího hudebního festivalu pestrá národnostní paleta.

21.7.2018

Kuks žije muzikou. Zazní tam například předehra k opeře

Královéhradecko, Kuks - Hudební léto Kuks je v plném proudu. Třetí koncert mezinárodního festivalu nabídne v sobotu od 18 hodin přední české komorní seskupení - dechové kvinteto Belfiato Quintet.

21.7.2018

Garage vystoupí Na soutoku

Hradec Králové - Srdce rockerů v sobotu večer rozbuší koncert legendární pražské rockové kapely Garage and Tony Ducháček, která ve 20 hodin vystoupí v restauraci Na soutoku.

21.7.2018

Jubilejního country festivalu Pod Hůrou se dočkáte v sobotu

Královéhradecko, Lázně Bělohrad - Dvacátým ročníkem country festivalu Pod Hůrou ožije v sobotu od 14 hodin zámecký park v Lázních Bělohradu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT