VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.3.2018

Hudba se ponese zámeckou kaplí ve Smiřicích již po patnácté

Smiřice - Kvalitní hudba v barokních prostorách zámecké Kaple Zjevení Páně. To jsou Smiřické svátky hudby. Letos se mezinárodní festival koná již po patnácté.

14.3.2018

Známý cestovatel zavede na Kavkaz

Hradec Králové - Ostřílený cestovatel Ladislav Zibura se ve středu vrací do hradeckého kina Bio Central. Tentokrát bude pětadvacetiletý poutník vyprávět o své cestě po zemích Kavkazu.

13.3.2018

Nejlepším filmem Českých lvů je Bába z ledu. Natáčel se i v Hradci

Hradec Králové/Praha - České lvy ovládl snímek Bába z ledu, který se v únoru 2016 natáčel i v Hradci Králové. V Hradci se točily nejnáročnější scény, filmařům navíc natáčení komplikovalo počasí. Voda v Labi tehdy měla necelé čtyři stupně.

13.3.2018

Uznávaný výtvarník Jiří Šindler vystavuje ve Východočeském divadle v Pardubicích

Hradec Králové/Pardubice – Prezentace výstavy královéhradeckého výtvarníka Jiřího Šindlera je k vidění do 26. dubna ve Východočeském divadle v Pardubicích. Po čase tak další autor svojí prací opět propojil dvě krajská města - Hradec Králové a Pardubice. Jiří Šindler jejím prostřednictvím oslavil také své životní jubileum. Začátkem měsíce března mu bylo úctyhodných osmdesát let.

13.3.2018

Krásy Antarktidy přiblíží projekce

Hradec Králové - Z hradecké městské knihovny přímo do Antarktidy. Ledový kontinent na jižním pólu Země přiblíží úterní promítání.

9.3.2018

Klicperovo divadlo chystá na sobotu premiéru Černé vody

Hradec Králové /FOTO/ - V sobotu večer uvede hradecké Klicperovo divadlo na své komorní scéně Studio Beseda premiéru hry Černá voda. Jejím autorem je německý dramatik Roland Schimmelpfennig, s herci zdejšího souboru ji nastudoval režisér Michal Hába.

9.3.2018

Do konce března můžete hlasovat pro Šarmantní osobnost roku

Hradec Králové - Do konce března můžete hlasovat v dvaadvacátém ročníku ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku. Kdo se stane letošním vítězem, o tom můžete rozhodnout i vy.

8.3.2018

Výstava k výročí českého fotografa

Hradec Králové - Výstava snímků významného fotografa Františka Dostála je od středy k vidění v galerii U Přívozu vedle Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.

6.3.2018

Festival pomůže dětem z Tibetu

Hradec Králové - Festival ProTibet 2018 se koná právě v úterý v městské knihovně v Hradci Králové. Návštěvou festivalových akcí ve městě podpoříte konkrétní děti žijící ve vesničce Tibetan Homes Foundation v severoindickém Mussoorie. A pomůžete zrealizovat jejich přání.

6.3.2018

Březnové koncertování Smiling String Orchestra

Hradec Králové - Smiling String Orchestra, smyčcový orchestr z hradecké ZUŠ Střezina, má počátkem března skutečně napilno. I proto, že ho už za čtrnáct dní čeká krajské kolo republikové soutěže žákovských orchestrů.

5.3.2018

Události týdne: Koncert, hudební večer či něco o cestování

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

5.3.2018

Výstavu Josefa Váchala právě nabízí hradecká galerie Koruna

Hradec Králové - Výstavu všestranného výtvarníka a zručného knihaře Josefa Váchala, jehož život a tvorba byly spjaty také s východními Čechami, si nenechte ujít v královéhradecké galerii Koruna na Svatojánském náměstí v Kopečku.

3.3.2018

Umělci bojují proti znečištění oceánů

Hradec Králové - Ochrana oceánů byla tématem vernisáže projektu Be Sea v hradecké kavárně Náplavka. Cílem projektu je nejen upozornit na zamoření oceánů odpadky, ale také přispět k řešení problému.

3.3.2018

Jivínského Štefana převzali manželé Tomíčkovi a ZŠ Na Daliborce

Královéhradecko, Hořice - Tradiční předávání ocenění za kulturní činnost na Jičínsku ovládly Hořice. S úspěchem se zhostily pořádání dvaadvacátého ročníku Jivínského Štefana a dvě dřevěné sošky z dílny manželů Lhotákových ocenily zdejší aktivitu na poli kulturního dění.

2.3.2018

Do konce března můžete hlasovat pro Šarmantní osobnost roku

Hradec Králové - Do konce března můžete hlasovat v dvaadvacátém ročníku ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku.

2.3.2018

Výstava odkryje krásy Madeiry

Hradec Králové - Z mrazivého Hradce přímo na ostrov věčného jara - Madeiru. Malý vulkanický ostrov uprostřed Atlantického oceánu přiblíží páteční výstava fotografií v galerii Infocentra Hradec Králové.

1.3.2018

Divadelní hra pomůže kočkám

Hradec Králové - Divadlo pro kočky? Výtěžek ze čtvrtečního představení Divadla Jesličky Josefa Tejkla půjde na depozitum Kočičí naděje v Hradci Králové, které se stará o desítky nalezených či nemocných koček.

28.2.2018

Anketa řekla jasně: Diváci milují hradecké Klicperovo divadlo

Hradec Králové - Zasloužený triumf mezi regionálním divadly slaví v těchto dnech královéhradecké Klicperovo divadlo. Diváci ho v anketě portálu i-divadlo vyhlásili nejoblíbenějším regionálním divadlem roku 2017.

28.2.2018

Do Trutnova míří moravský folklor v americkém podání

Královéhradecko, Trutnov - Mezinárodní festival Jazzinec pokračuje ve středu 28. února v Koncertní síni B. Martinů dvěma koncerty. Až z Ameriky přiletí americká zpěvačka Julie Úlehla se svým manželem, kytaristou arménského původu, Aramem Bajaklanem, který mimochodem doprovázel Lou Reeda.

28.2.2018

Galerie vystavuje Váchalovy grafiky

Hradec Králové - Výstava grafik Josefa Váchala je od středečního dne k vidění v hradecké Galerii Koruna. Základem výstavy je několik cyklů dřevorytů, a to například O druhém břehu, Mystikové a vizionáři, ale i ukázky z cyklu Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel.

27.2.2018

Francouzští učitelé navštívili hradecké kolegy

Hradec Králové - V týdnu před jarními prázdninami hostila hradecká ZŠ Pouchov pět francouzských učitelů z „College Jean Monnet“ ve francouzském městě Yssingeaux. Hradeckou školu požádali o pomoc při realizaci projektu Erasmus+.

27.2.2018

Začal festival španělských filmů

Hradec Králové - Španělsko, to není jen flamenco, víno, moře a slunce, ale i kvalitní kinematografie. Přesvědčí o tom filmová přehlídka španělských filmů La Película, která v pondělí začala v hradeckém kině Bio Central.

27.2.2018

Varhany poprvé zahrají Bernsteinovi

Hradec Králové - Mimořádný koncert si pro milovníky hudby připravila na úterní večer Filharmonie Hradec Králové. Pořad s názvem Bernstein 100 let, který bude poctou světoznámému americkému skladateli Leonardu Bernsteinovi, bude výjimečný.

26.2.2018

Do Hradce zavítá populární Partička

Hradec Králové - Partička, tedy známá improvizační show, jejíž základ spočívá na improvizaci čtyř herců při různých hrách, se opět vydává po vlastech českých a v úterý večer ve 20 hodin zavítá také do Hradce Králové.

25.2.2018

Boni pueri se připravuje na turné v Číně i na koncert v Rudolfinu

Hradec Králové - Chlapecký sbor Boni pueri se o prázdninách vydá do Číny. Čeká je tam už čtvrté turné, tentokrát třítýdenní.

25.2.2018

Věčně tvá nevěrná

Královéhradecko, Náchod - Diváci, kteří v pondělí zavítali do náchodského kina Vesmír na novou českou romantickou komedii Věčně tvá nevěrná, měli příležitost poznat i dva filmové tvůrce. Před plátno předstoupili režisér Milan Cieslar a producent Kamil Kožíšek, který pochází z Hronova.

25.2.2018

Kdo získá ocenění za kulturní činnost v regionu?

Královéhradecko, Hořice - Slavnostní udělení ceny Jivínský Štefan za aktivitu v oblasti kultury na Jičínsku se koná v neděli od 14 hodin v Domě kultury Koruna.

22.2.2018

OBRAZEM: Tanečnice zazářily v soutěži "Hvězda Orientu"

Královéhradecko, Náchod - Vlnící se boky, podmanivá hudba, pestrobarevné šaty i vlající šátky. Víkend patřil všem nadšeným orientálním tanečnicím, pro které Středisko volného času Déčko v Náchodě už posedmé uspořádalo přehlídku „Hvězda Orientu“.

21.2.2018

PechaKucha opět zaujme a pobaví

Hradec Králové - Prezentovat své nápady, vize, projekty i pracovní úspěchy. To je cílem akce s názvem PechaKucha Night. V hradeckém kině Bio Central ve středu vypukne už po patnácté.

20.2.2018

Jihočeská opera přiveze do hradecké filharmonie Verdiho

Hradec Králové - Inscenaci Trubadúr v podání souboru opery Jihočeského divadla si v pátek 2. března užijí i Hradečané.

20.2.2018

Slovensko pohledem Martina Loewa

Hradec Králové - Slovensko, tedy správně Slovenská republika, je pro české cestovatele země zaslíbená. Je to blízko, takže třeba vlakem jste tam za chvíli a moc to nestojí.

20.2.2018

Přednáška ukáže venkov před rokem 1948

Hradec Králové - S jakými problémy se potýkal východočeský venkov před Vítězným únorem? Na to se zaměří úterní přednáška ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové.

19.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

18.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko /POZVÁNKY/ - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

17.2.2018

Namaluje velký obraz, není spokojený, tak ho naporcuje

Královéhradecko, Česká Skalice - „Já hodně ničím věci. Něco namaluji, pak jsem nespokojený a zničím to. Tady vystavuji pouze vyřezané fragmenty z obrazů. Na obrazu, který má třeba dva metry, najdu zajímavý moment a ten vyříznu. Tak vlastně vznikaly tyto malé obrázky,“ řekl na vernisáži aktuální výstavy v Galerii Luxfer velmi talentovaný malíř Julius Reichel (1981), který ji nazval U.F.O. efekt.

16.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

14.2.2018

Již po patnácté se hudba ponese zámeckou kaplí ve Smiřicích

Smiřice - Kvalitní hudba v barokních prostorách zámecké Kaple Zjevení Páně. To jsou Smiřické svátky hudby. Letos se mezinárodní festival koná již po patnácté.

14.2.2018

OBRAZEM: Reprezentační ples měl tradičně skvělou atmosféru

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Osmý reprezentační ples města Trutnova přinesl letos všem účastníkům v Uffu večer plný tance, hudby i humoru.

13.2.2018

Čistěves slaví 130 let čtenářského spolku. Oslavy začaly plesem

Čistěves - Sto třicáté výročí čtenářského spolku letos slaví malá obec Čistěves. První akcí na oslavu výročí byl sobotní knihovnický bál.

13.2.2018

The Kooks, Marmozets, Ho99o9 a další. Rock for People oznámil nová jména

Hradec Králové - Hudební festival spouští prodej jednodenních lístků.

13.2.2018

Za trabanty do hradeckého Aldisu

Hradec Králové - Máte rádi dobrodružství a trabanty? Pokud ano, tak v úterý v 19 hodin navštivte hradecké kongresové centrum Aldis. Bude zde na vás čekat známý cestovatel Dan Přibáň se svou přednáškou Trabantem Hedvábnou stezkou aneb Skoč, křídla si připneš později.

12.2.2018

Freddie: Píseň je jako obraz nebo film

Královéhradecko - Legenda Freddie Mercury žije! Zpěvák Jaroslav Břeský z Podhorního Újezdu na Hořicku sice nestudoval konzervatoř, přesto ho proslavil bravurní přednes písní Freddie Mercuryho. Britskou legendu zbožňuje od tří let, jeho zpěv napodobuje od třinácti.

12.2.2018

Jazzinec odstartoval jubilejní dvacátý ročník ovacemi vestoje

Královéhradecko, Trutnov - Čtvrtečním koncertem v Uffu začal v Trutnově jubilejní, dvacátý ročník mezinárodního festivalu Jazzinec.

12.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

12.2.2018

Rokytnická Sýpka slavnostně představila svou expozici

Královéhradecko, Rokytnice v Orlických horách - V sobotu dopoledne prožilo horské městečko Rokytnice v Orlických horách slavnostní den.

11.2.2018

Blíží se výstava, která poodhalí další vambereckou tradici

Královéhradecko, Vamberk - Už na následující týden si organizace Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou připravila výstavu, která dá nakouknout pod pokličku historie masného průmyslu ve Vamberku.

11.2.2018

Maškary po roce opět roztančily Šrámkův statek

Hradec Králové /FOTO/ - Tradiční masopust o víkendu ve velkém oslavil i piletický Šrámkův statek. 

11.2.2018

Antonín Dvořák v knihovně

Královéhradecko, Jičín /OD SOUSEDŮ/ - „Ten Tonda Dvořák, to je kláda. Ne na jedno povídání, ale na čtyři. A měli by to dělat odborníci ze ZUŠ“. Tak skromně uvedl Ivan Hejduk svou přednášku o českém klasikovi ve čtvrtek odpoledne v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně.

10.2.2018

Vrcholí speciální výstava Zvláštní lidé

Královéhradecko, Hronov - Výstavu s názvem Zvláštní lidé můžete až do konce týdne navštívit v Jiráskově divadle v Hronově.

10.2.2018

V Čistěvsi pořádají první akci ke 130. výročí čtenářského spolku

Čistěves - Dne 31. ledna 1888 byl v této malé obci na Královéhradecku založen čtenářský spolek, který položil základy ke vzniku obecní knihovny fungující dodnes.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT