VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

10.2.2018

Tradiční masopust spojoval kultury

Hradec Králové /FOTO/ - Období masopustních zábav je na samém vrcholu. K této lidové tradici se připojili i lidé v Hradci Králové u hospody Malý Růžek. 

10.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko /POZVÁNKY/ - Tipy na vybrané společenské akce v okrese:

9.2.2018

Vyklizené muzeum láká na český film

Hradec Králové - Filmové pátky v Muzeu východních Čech v Hradci Králové v pátek pokračují projekcí filmu Kantor ideál.

8.2.2018

Ochotníci pobláznili město. Prodaná nevěsta sklízí nevídaný úspěch

Královéhradecko, Úpice - Obrovský ohlas sklidilo na Úpicku představení Prodaná nevěsta. V sobotní premiéře a v neděli o první repríze představil úpický ochotnický soubor v Divadle A. Jiráska komickou operu Karla Sabiny, k níž před 150 lety složil hudbu slovutný Bedřich Smetana.

6.2.2018

OBRAZEM: Muzikanti pilují Stvoření světa

Královéhradecko, Jičín /FOTO/ - Místo lyží a sáněk se žáci jičínské základní umělecké školy o víkendu chopili svých nástrojů.

6.2.2018

Předpremiéra "Kluků z hor" se odehrála na Hrádku

Královéhradecko, Náchodsko - "Kluci z hor", filmová novinka režiséra Tomáše Magnuska, zažila jednu z úvodních projekcí pro diváky.

6.2.2018

Práce finišují. Sýpku čeká velký den

Královéhradecko, Rokytnice v Orlických horách - Ještě pár dní a Sýpku v Rokytnici, která je součástí Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, potká finální završení několikaletých snah o vytvoření celistvé expozice.

5.2.2018

Celebrity zavítaly do filharmonie

Hradec Králové - Slavné tváře českého divadla, jako Adéla Gondíková, Lukáš Pavlásek nebo Jaroslav Vízner - se předvedly v hradecké filharmonii.

5.2.2018

Kam za zábavou: Petrof přiblíží svou historii

Hradec Králové /POZVÁNKY/ - Ponořte se do historie společnosti Petrof. O spletitých osudech generací rodiny Petrofů.

4.2.2018

Hořický zámecký masopust podruhé

Královéhradecko, Jičínsko - Svátkem Tří králů skončil čas vánoční a začalo období masopustu, plesů, lidových veselic, zábavy a dobrého jídla, které potrvá až do Popeleční středy, jež v letošním roce připadá na 14. únor.

3.2.2018

Čokoláda, fenomén, kterému neodoláte. Do Čech pronikla v roce 1770

Královéhradecko, Nová Paka - Láká nás vůni, barvou i příchutěmi. Fenomén, kterému lze jen těžko odolat. Pro mnohé je čokoláda neřest, pro naše předky byla pojítkem, které sbližovalo. Dnes si už můžeme vybírat tabulky s pistácií, solí, levandulí, chilli nebo kávou, jahodami. Ochutnat je mohou i návštěvníci výstavy v novopackém Suchardově domě.

3.2.2018

Kam za zábavou: Klub rozezvučí jazzové duo

Hradec Králové /POZVÁNKY/ - Legendární Ventil Duo zahraje v sobotu od 20 hodin v hradeckém klubu Kraft.

2.2.2018

Hradecká filharmonie opět uvede Křížovou cestu Lukáše Hurníka

Hradec Králové - Monumentální pašijové oratorium Křížová cesta od Lukáše Hurníka znovu uvede po necelých sedmi letech od premiéry Filharmonie Hradec Králové - a to hned dvakrát.

2.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko /POZVÁNKY/ - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

1.2.2018

Výstava v Uffu nese název Interakce

Královéhradecko, Trutnov - Dva autoři vystavují od úterý díla v Galerii Uffo. Jarosław Sebastian Pastuszak je malíř, teolog, filosof, pedagog a kurátor galerie současného umění Galeriezet.

1.2.2018

Knihovnu zaplní umělecká díla

Hradec Králové - Vernisáží zahájí ve čtvrtek Tomáš Blažek svou výstavu s názvem Sochy a malby. Výstavu slavnostně otevře v 17 hodin v Knihovně města Hradce Králové.

31.1.2018

Supermarket Svět odkrývá dopady konzumního způsobu života

Královéhradecko, Broumov - Neotřelý pohled do „zákulisí“ našich nákupů a poodhalení globálních souvislostí obchodování a fair trade výroby nabízí hravá expozice Supermarket Svět, která na konci ledna zakotvila v Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera.

31.1.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

31.1.2018

Herečku Klicperova divadla ocenili na Festivalu smíchu

Hradec Králové/Pardubice - Herečka hradeckého Klicperova divadla Kamila Sedlárová uspěla na pardubickém Grand Festivalu smíchu. Za roli Dawn v inscenaci Vincenc získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon.

30.1.2018

OBRAZEM: Výlet do dětské fantazie

Hradec Králové /FOTO/ - Ilustrace, kresby a prostorové objekty, které je možné si nejen prohlédnout, ale i osahat, rozhýbat a oživit. Taková je výstava ilustrací čtenářů dětského časopisu Raketa v prostorách galerie Labyrintu Divadla Drak v Hradci Králové. Prohlédnout si ji můžete až do září.

30.1.2018

Francouzko-český večer v knihovně

Hradec Králové /POZVÁNKY/ - V knihovně města Hradce Králové proběhne v úterý 30. ledna od 17 hodin Francouzko-český večer.

28.1.2018

Hradecká filharmonie má nového šéfdirigenta

Hradec Králové - Filharmonie Hradec Králové žije ve své 40. sezoně významnými událostmi. Kromě samotného kulatého jubilea a nově „zabydlených“ mistrovských varhan v sále Filharmonie, dojde i ke změně na pozici šéfdirigenta.

28.1.2018

Muzikál Stvoření světa je téměř dokončen, březnová premiéra se blíží

Královéhradecko, Jičín - Premiéra jičínského muzikálu Stvoření světa bude 28. března v 18 hodin v Masarykově divadle.

28.1.2018

Olga Lounová rozzářila Krkonošský pivní bál

Královéhradecko, Vrchlabí - Zpěvačka Olga Lounová byla jedním z nejobletovanějších hostů nedávného Pivního plesu ve Vrchlabí. Jeho návštěvníky nejprve pobavila svými písničkami, s řadou z nich se pak i vyfotila.

28.1.2018

OBRAZEM: Sladké mámení v novopackém muzeu

Královéhradecko, Nová Paka - Městské muzeum v Nové Pace zahájilo v Suchardově domě výstavu Sladký život čokolády aneb hořkosladký příběh čokolády.

28.1.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Královéhradecko /POZVÁNKY/ - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na webové stránce vašeho Deníku. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

26.1.2018

Drahošovi zazpívala i operní pěvkyně

Hradec Králové /FOTO/ - Podpořili změnu na Hradě. Osobnosti z řad umělců, politiků a akademiků podpořily na středečním hudebním setkání v královéhradeckém Adalbertinu profesora Jiřího Drahoše před druhým kolem prezidentských voleb.

25.1.2018

Na Festivalu smíchu se představí Klicperovo divadlo

Pardubice - Současnou britskou komedii Vincenc, v níž se v úhledném obýváku střetne metropolitní kavárna s kulturou plechovkového piva a na povrch pak vyplují dávné ambice, touhy i předsudky, ve čtvrtek v budově Městského divadla Pardubice nabídne Grand Festival smíchu.

25.1.2018

Písničkář spojuje východočeské metropole

Hradec Králové, Pardubice - Královéhradecký muzikant a tvůrce osobitých písniček Jakub Vojtěch hrál a zpíval v úterý podvečer v Zámecké kavárně v Pardubicích.

25.1.2018

Divadlo vystavuje ilustrace pro děti

Hradec Králové - Ilustrace tvůrců dětského časopisu Raketa zaplní prostory Divadla Drak. Vernisáž se koná ve čtvrtek v 18 hodin.

24.1.2018

Metalový večírek na Zděřině. Nové CD pokřtil herec Leoš Noha

Královéhradecko, Policko - Deathmetalová stálice Tortharry z Hronova a Červeného Kostelce vydala již deváté CD. To pokřtila na tradičním místě. Dějištěm tohoto aktu se stala Music Hall Zděřina v kopci nad Policí nad Metují, kde se Tortharry cítí jako doma.

24.1.2018

Listování přinese román z Francie

Hradec Králové - Další scénické čtení s názvem Listování čeká hradeckou kavárnu Kraft ve středu od 20 hodin. Tentokrát budou herci listovat v románu Anny Gavaldy A taková to byla láska.

23.1.2018

Sen noci svatojánské aneb Čas probuzení

Hradec Králové - Pokud v úterý navštívíte hradecké Klicperovo divadlo, těšte se na klasiku Sen noci svatojánské aneb Čas probuzení. Od představení očekávejte shakespearovský snově magický příběh, avšak představte si, že se odehraje v ošuntělé nemocnici jen pár krůčků od vašeho domu.

22.1.2018

Listování přinese román z Francie

Hradec Králové /POZVÁNKY/ - Další scénické čtení s názvem Listování čeká hradeckou kavárnu Kraft ve středu ve 20 hodin.

21.1.2018

Hradecký Netopýr? Divoký průlet světem operety

Hradec Králové - Do královéhradeckého Klicperova divadla přilétl Netopýr. Usadil se přímo na hlavní scéně a díky němu tu můžete zažít bláznivý průlet světem operety, který se jen tak nevidí.

20.1.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

19.1.2018

Metaloví Tortharry vydali devátou desku, v sobotu ji pokřtí na Zděřině

Královéhradecko, Police nad Metují - Východočeské deathmetalové kapele Tortharry právě vychází nová deska. Je to již devátá položka v jejich albové diskografii. A to je důvod, abychom si popovídali nejen o tomto cédéčku. Ke slovu se dostane též MetalGate Czech death fest. Na otázky odpovídal bubeník Jirka „Panther“ Rosa a manažer kapely Luboš „Goro“ Gorgan.

17.1.2018

Černobílé snímky ukazují život dívek se vzácným onemocněním

Hradec Králové - Výstava fotografií děvčat se vzácným Rettovým syndromem odstartovala v pondělí v Hradci Králové. Černobílé snímky mají ukázat, jaký je svět dětí se vzácným neurologickým onemocněním a jak je vnímá jejich okolí.

17.1.2018

Divadlo Jesličky: Veroničin pokoj

Hradec Králové - Psychologický thriller Veroničin pokoj odehraje Divadlo Jesličky Josefa Tejkla v Hradci Králové ve středu o půl osmé večer.

16.1.2018

Promítá se film o plýtvání jídlem

Hradec Králové - Dokument o lidech, kteří zachraňují jídlo z kontejnerů, se promítá v úterý od 18 hodin v hradeckém ClubCafé Pessoa.

14.1.2018

Vitríny v podchodu oživí umělecká díla

Hradec Králové - Výstava Judity Levitnerové s názvem HBCD je od pátku k vidění v hradecké Walk Thru Gallery, tedy ve vitrínách podchodu u kina Bio Central.

14.1.2018

Horská slavnost přivedla na hřebeny tři krále i Tomáše Halíka

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn /FOTO/ - Novou tradicí na hřebenech Krkonoš se stala Horská slavnost Tříkrálová. Každým rokem si získává více příznivců. Na letošní čtvrtý ročník zavítala k Erlebachově a Josefově boudě a kapličce sv. Františka ve Špindlerově Mlýně stovka návštěvníků.

10.1.2018

Divadlo Drak slaví šedesát let

Hradec Králové - Hradecké Divadlo Drak zahajuje oslavy šedesátého výročí svého vzniku.

9.1.2018

Česká mše vánoční rozezněla kostel

Královéhradecko, Hořice - Kostelem Narození Panny Marie se nesly libé tóny Tříkrálového koncertu.

8.1.2018

Letošní 12. ročník Cyklocestování propojil Hradec Králové a Pardubice

Hradec Králové - Přednášky a horlivé diskutování účastníků o cestování po Česku, Slovensku, Polsku, Alpách, Dánsku, Elbě, Chorvatsku, Gruzii, Španělsku a dalších zemích světa na nejrůznějších typech kol přinesl 12. ročník Cyklocestování Martina Stillera.

8.1.2018

Glenn Miller Orchestra se vrací swingovat do Česka

Praha/ Východní Čechy - V roce 2017 uplynulo osmdesát let od chvíle, kdy Glenn Miller vytvořil svou vlastní kapelu. Ačkoliv by se on sám divil, dodnes je swingový zvuk stále živý a populární.

6.1.2018

Vesmír zaplnili pekelníci, andělé i Mikuláš - Čertoviny míří do kin

Královéhradecko, Náchod - První letošní premiérou v náchodském kině Vesmír byla pohádka „Čertoviny“, na kterou přijela filmařská delegace v čele s režisérem Zdeňkem Troškou.

6.1.2018

Jan Řepka a Eliška Sýkorová navštíví klub Kraft

Hradec Králové - Na koncert můžete vyrazit v sobotu 6. ledna ve 21 hodin.

4.1.2018

Knihovnu zaplní obrazy a panenky

Hradec Králové - Vernisáž k výstavě Ivana Baboráka a jeho ženy Jany Baborákové se koná ve čtvrtek od 17 hodin v hradecké městské knihovně. U děl Ivana Baboráka nejde o klasický detektivní příběh s jasným závěrem. Jeho obrazy doplňují panenky z dílny Baborákové. Panenky jsou ručně šité z přírodních materiálů. Výstava je k vidění do 27. února.

3.1.2018

Knihovnu zaplní výstava koláží

Hradec Králové - Výstava koláží Nadi Komendové startuje ve středu v 17 hodin vernisáží v hradecké městské knihovně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT