VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.2.2018

Galerie vystavuje Váchalovy grafiky

Hradec Králové - Výstava grafik Josefa Váchala je od středečního dne k vidění v hradecké Galerii Koruna. Základem výstavy je několik cyklů dřevorytů, a to například O druhém břehu, Mystikové a vizionáři, ale i ukázky z cyklu Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel.

27.2.2018

Francouzští učitelé navštívili hradecké kolegy

Hradec Králové - V týdnu před jarními prázdninami hostila hradecká ZŠ Pouchov pět francouzských učitelů z „College Jean Monnet“ ve francouzském městě Yssingeaux. Hradeckou školu požádali o pomoc při realizaci projektu Erasmus+.

27.2.2018

Začal festival španělských filmů

Hradec Králové - Španělsko, to není jen flamenco, víno, moře a slunce, ale i kvalitní kinematografie. Přesvědčí o tom filmová přehlídka španělských filmů La Película, která v pondělí začala v hradeckém kině Bio Central.

27.2.2018

Varhany poprvé zahrají Bernsteinovi

Hradec Králové - Mimořádný koncert si pro milovníky hudby připravila na úterní večer Filharmonie Hradec Králové. Pořad s názvem Bernstein 100 let, který bude poctou světoznámému americkému skladateli Leonardu Bernsteinovi, bude výjimečný.

26.2.2018

Do Hradce zavítá populární Partička

Hradec Králové - Partička, tedy známá improvizační show, jejíž základ spočívá na improvizaci čtyř herců při různých hrách, se opět vydává po vlastech českých a v úterý večer ve 20 hodin zavítá také do Hradce Králové.

25.2.2018

Boni pueri se připravuje na turné v Číně i na koncert v Rudolfinu

Hradec Králové - Chlapecký sbor Boni pueri se o prázdninách vydá do Číny. Čeká je tam už čtvrté turné, tentokrát třítýdenní.

25.2.2018

Věčně tvá nevěrná

Královéhradecko, Náchod - Diváci, kteří v pondělí zavítali do náchodského kina Vesmír na novou českou romantickou komedii Věčně tvá nevěrná, měli příležitost poznat i dva filmové tvůrce. Před plátno předstoupili režisér Milan Cieslar a producent Kamil Kožíšek, který pochází z Hronova.

25.2.2018

Kdo získá ocenění za kulturní činnost v regionu?

Královéhradecko, Hořice - Slavnostní udělení ceny Jivínský Štefan za aktivitu v oblasti kultury na Jičínsku se koná v neděli od 14 hodin v Domě kultury Koruna.

22.2.2018

OBRAZEM: Tanečnice zazářily v soutěži "Hvězda Orientu"

Královéhradecko, Náchod - Vlnící se boky, podmanivá hudba, pestrobarevné šaty i vlající šátky. Víkend patřil všem nadšeným orientálním tanečnicím, pro které Středisko volného času Déčko v Náchodě už posedmé uspořádalo přehlídku „Hvězda Orientu“.

21.2.2018

PechaKucha opět zaujme a pobaví

Hradec Králové - Prezentovat své nápady, vize, projekty i pracovní úspěchy. To je cílem akce s názvem PechaKucha Night. V hradeckém kině Bio Central ve středu vypukne už po patnácté.

20.2.2018

Jihočeská opera přiveze do hradecké filharmonie Verdiho

Hradec Králové - Inscenaci Trubadúr v podání souboru opery Jihočeského divadla si v pátek 2. března užijí i Hradečané.

20.2.2018

Slovensko pohledem Martina Loewa

Hradec Králové - Slovensko, tedy správně Slovenská republika, je pro české cestovatele země zaslíbená. Je to blízko, takže třeba vlakem jste tam za chvíli a moc to nestojí.

20.2.2018

Přednáška ukáže venkov před rokem 1948

Hradec Králové - S jakými problémy se potýkal východočeský venkov před Vítězným únorem? Na to se zaměří úterní přednáška ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové.

19.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

18.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko /POZVÁNKY/ - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

17.2.2018

Namaluje velký obraz, není spokojený, tak ho naporcuje

Královéhradecko, Česká Skalice - „Já hodně ničím věci. Něco namaluji, pak jsem nespokojený a zničím to. Tady vystavuji pouze vyřezané fragmenty z obrazů. Na obrazu, který má třeba dva metry, najdu zajímavý moment a ten vyříznu. Tak vlastně vznikaly tyto malé obrázky,“ řekl na vernisáži aktuální výstavy v Galerii Luxfer velmi talentovaný malíř Julius Reichel (1981), který ji nazval U.F.O. efekt.

16.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

14.2.2018

Již po patnácté se hudba ponese zámeckou kaplí ve Smiřicích

Smiřice - Kvalitní hudba v barokních prostorách zámecké Kaple Zjevení Páně. To jsou Smiřické svátky hudby. Letos se mezinárodní festival koná již po patnácté.

14.2.2018

OBRAZEM: Reprezentační ples měl tradičně skvělou atmosféru

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Osmý reprezentační ples města Trutnova přinesl letos všem účastníkům v Uffu večer plný tance, hudby i humoru.

13.2.2018

Čistěves slaví 130 let čtenářského spolku. Oslavy začaly plesem

Čistěves - Sto třicáté výročí čtenářského spolku letos slaví malá obec Čistěves. První akcí na oslavu výročí byl sobotní knihovnický bál.

13.2.2018

The Kooks, Marmozets, Ho99o9 a další. Rock for People oznámil nová jména

Hradec Králové - Hudební festival spouští prodej jednodenních lístků.

13.2.2018

Za trabanty do hradeckého Aldisu

Hradec Králové - Máte rádi dobrodružství a trabanty? Pokud ano, tak v úterý v 19 hodin navštivte hradecké kongresové centrum Aldis. Bude zde na vás čekat známý cestovatel Dan Přibáň se svou přednáškou Trabantem Hedvábnou stezkou aneb Skoč, křídla si připneš později.

12.2.2018

Freddie: Píseň je jako obraz nebo film

Královéhradecko - Legenda Freddie Mercury žije! Zpěvák Jaroslav Břeský z Podhorního Újezdu na Hořicku sice nestudoval konzervatoř, přesto ho proslavil bravurní přednes písní Freddie Mercuryho. Britskou legendu zbožňuje od tří let, jeho zpěv napodobuje od třinácti.

12.2.2018

Jazzinec odstartoval jubilejní dvacátý ročník ovacemi vestoje

Královéhradecko, Trutnov - Čtvrtečním koncertem v Uffu začal v Trutnově jubilejní, dvacátý ročník mezinárodního festivalu Jazzinec.

12.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

12.2.2018

Rokytnická Sýpka slavnostně představila svou expozici

Královéhradecko, Rokytnice v Orlických horách - V sobotu dopoledne prožilo horské městečko Rokytnice v Orlických horách slavnostní den.

11.2.2018

Blíží se výstava, která poodhalí další vambereckou tradici

Královéhradecko, Vamberk - Už na následující týden si organizace Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou připravila výstavu, která dá nakouknout pod pokličku historie masného průmyslu ve Vamberku.

11.2.2018

Maškary po roce opět roztančily Šrámkův statek

Hradec Králové /FOTO/ - Tradiční masopust o víkendu ve velkém oslavil i piletický Šrámkův statek. 

11.2.2018

Antonín Dvořák v knihovně

Královéhradecko, Jičín /OD SOUSEDŮ/ - „Ten Tonda Dvořák, to je kláda. Ne na jedno povídání, ale na čtyři. A měli by to dělat odborníci ze ZUŠ“. Tak skromně uvedl Ivan Hejduk svou přednášku o českém klasikovi ve čtvrtek odpoledne v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně.

10.2.2018

Vrcholí speciální výstava Zvláštní lidé

Královéhradecko, Hronov - Výstavu s názvem Zvláštní lidé můžete až do konce týdne navštívit v Jiráskově divadle v Hronově.

10.2.2018

V Čistěvsi pořádají první akci ke 130. výročí čtenářského spolku

Čistěves - Dne 31. ledna 1888 byl v této malé obci na Královéhradecku založen čtenářský spolek, který položil základy ke vzniku obecní knihovny fungující dodnes.

10.2.2018

Tradiční masopust spojoval kultury

Hradec Králové /FOTO/ - Období masopustních zábav je na samém vrcholu. K této lidové tradici se připojili i lidé v Hradci Králové u hospody Malý Růžek. 

10.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko /POZVÁNKY/ - Tipy na vybrané společenské akce v okrese:

9.2.2018

Vyklizené muzeum láká na český film

Hradec Králové - Filmové pátky v Muzeu východních Čech v Hradci Králové v pátek pokračují projekcí filmu Kantor ideál.

8.2.2018

Ochotníci pobláznili město. Prodaná nevěsta sklízí nevídaný úspěch

Královéhradecko, Úpice - Obrovský ohlas sklidilo na Úpicku představení Prodaná nevěsta. V sobotní premiéře a v neděli o první repríze představil úpický ochotnický soubor v Divadle A. Jiráska komickou operu Karla Sabiny, k níž před 150 lety složil hudbu slovutný Bedřich Smetana.

6.2.2018

OBRAZEM: Muzikanti pilují Stvoření světa

Královéhradecko, Jičín /FOTO/ - Místo lyží a sáněk se žáci jičínské základní umělecké školy o víkendu chopili svých nástrojů.

6.2.2018

Předpremiéra "Kluků z hor" se odehrála na Hrádku

Královéhradecko, Náchodsko - "Kluci z hor", filmová novinka režiséra Tomáše Magnuska, zažila jednu z úvodních projekcí pro diváky.

6.2.2018

Práce finišují. Sýpku čeká velký den

Královéhradecko, Rokytnice v Orlických horách - Ještě pár dní a Sýpku v Rokytnici, která je součástí Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, potká finální završení několikaletých snah o vytvoření celistvé expozice.

5.2.2018

Celebrity zavítaly do filharmonie

Hradec Králové - Slavné tváře českého divadla, jako Adéla Gondíková, Lukáš Pavlásek nebo Jaroslav Vízner - se předvedly v hradecké filharmonii.

5.2.2018

Kam za zábavou: Petrof přiblíží svou historii

Hradec Králové /POZVÁNKY/ - Ponořte se do historie společnosti Petrof. O spletitých osudech generací rodiny Petrofů.

4.2.2018

Hořický zámecký masopust podruhé

Královéhradecko, Jičínsko - Svátkem Tří králů skončil čas vánoční a začalo období masopustu, plesů, lidových veselic, zábavy a dobrého jídla, které potrvá až do Popeleční středy, jež v letošním roce připadá na 14. únor.

3.2.2018

Čokoláda, fenomén, kterému neodoláte. Do Čech pronikla v roce 1770

Královéhradecko, Nová Paka - Láká nás vůni, barvou i příchutěmi. Fenomén, kterému lze jen těžko odolat. Pro mnohé je čokoláda neřest, pro naše předky byla pojítkem, které sbližovalo. Dnes si už můžeme vybírat tabulky s pistácií, solí, levandulí, chilli nebo kávou, jahodami. Ochutnat je mohou i návštěvníci výstavy v novopackém Suchardově domě.

3.2.2018

Kam za zábavou: Klub rozezvučí jazzové duo

Hradec Králové /POZVÁNKY/ - Legendární Ventil Duo zahraje v sobotu od 20 hodin v hradeckém klubu Kraft.

2.2.2018

Hradecká filharmonie opět uvede Křížovou cestu Lukáše Hurníka

Hradec Králové - Monumentální pašijové oratorium Křížová cesta od Lukáše Hurníka znovu uvede po necelých sedmi letech od premiéry Filharmonie Hradec Králové - a to hned dvakrát.

2.2.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko /POZVÁNKY/ - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Chcete, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

1.2.2018

Výstava v Uffu nese název Interakce

Královéhradecko, Trutnov - Dva autoři vystavují od úterý díla v Galerii Uffo. Jarosław Sebastian Pastuszak je malíř, teolog, filosof, pedagog a kurátor galerie současného umění Galeriezet.

1.2.2018

Knihovnu zaplní umělecká díla

Hradec Králové - Vernisáží zahájí ve čtvrtek Tomáš Blažek svou výstavu s názvem Sochy a malby. Výstavu slavnostně otevře v 17 hodin v Knihovně města Hradce Králové.

31.1.2018

Supermarket Svět odkrývá dopady konzumního způsobu života

Královéhradecko, Broumov - Neotřelý pohled do „zákulisí“ našich nákupů a poodhalení globálních souvislostí obchodování a fair trade výroby nabízí hravá expozice Supermarket Svět, která na konci ledna zakotvila v Lapidáriu broumovského benediktinského kláštera.

31.1.2018

Kam za zábavou v okolí v těchto dnech?

Hradecko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.hradecky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

31.1.2018

Herečku Klicperova divadla ocenili na Festivalu smíchu

Hradec Králové/Pardubice - Herečka hradeckého Klicperova divadla Kamila Sedlárová uspěla na pardubickém Grand Festivalu smíchu. Za roli Dawn v inscenaci Vincenc získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT