1. listopadu – pondělí od 18 hodin, Studio A - Adalbertinum
GRÓNSKO
Cestopisná přednáška – diashow Petra Novotného – CK Adventura. Neuvěřitelné zážitky a fotografie z historicky první české výpravy na mořských kajacích do pobřežních oblastí východního Grónska, aneb 310 kilometrů dlouhá plavba labyrintem tamních fjordů a ostrovů mezi skalami, nebem a ledem.

1. listopadu – pondělí od 19 hodin, Velký sál Adalbertina
KAMELOT
V září vydal Kamelot nové CD, které obsahuje písně Wabiho Ryvoly, co nikdy nikde nebyly vydány. Na tomto koncertu bude hrát nejen nejznámější hity skupiny Kamelot, ale právě i písně Wabiho Ryvoly. Zajímavostí na celém projektu je také to, že Kamelot nikdy nehrál jiné písně než od svého kapelníka Romana Horkého. Perličkou pro návštěvníky pak bude i obohacení mužského týmu o ženský hlas zpěvačky Blanky Šrůmové.

3. listopadu
– středa od 8 hodin, Informační centrum na Gočárově třídě
ZÁPIS DO KURZŮ TANCE A SPOLEČENSKÉ VÝCHOVY
Pro sezónu září – prosinec 2011. Vyučují manželé Francovi, doprovází taneční orchestr Blue Band. Pro celé páry u zápisu slevy na kursovném.

6. listopadu
– sobota od 10 hodin, Studio A - Adalbertinum
ZLATOVLÁSKA
Pohádkový příběh o Jiříkovi a zlatovlasé panně v nastudování Hradeckého Amatérského Divadla loutek. Vhodné pro děti od čtyř let.

7. listopadu
– neděle od 10 hodin, Studio A - Adalbertinum
O STATEČNÉM VOJÁČKOVI A MALÉ TANEČNICI
Loutková pohádka zpracovaná podle předlohy H.Ch.Andersena, ve které musí vojáček překonat velké nástrahy, aby se spolu s malou tanečnicí nakonec šťastně dostali. Pro děti od tří let účinkuje loutkoherečka Kamila Škvrnová (HK).

8. listopadu – pondělí od 19 hodin, Velký sál Adalbertina
SETKÁNÍ S MÓDOU
Profesionální modelingová agentura D&D ,Vás srdečně zve na 25. jubilejní ročník charitativní módní přehlídky. Na mole bude předvedena móda pro sezonu podzim a zima 2010 - 2011 Akce určena na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně.

13. listopadu
– sobota od 9 do 16 hodin, ve všech prostorách i na parkovišti Adalbertina
MARTINSKÉ TRHY
Prodejní výstava výrobků lidové tvorby a uměleckých řemesel. Předvádění vánočního zvykosloví, výroba vánočních ozdob ze skleněných korálků, kukuřičného šustí, přírodnin, papíru a dalších materiálů vám předvedou členky Klubu lidové tvorby.

13. listopadu – sobota od 10 hodin, Studio A - Adalbertinum
PIRÁTI BEZ POKLADU
Pohádková inscenace o odvážných sestrách, vládkyni Meruli a nepovedených pirátech v provedení hradeckého souboru Studio PH Pohádka. Vhodné pro děti od čtyř let.

14. listopadu
- neděle od 10,00 hodin, Studio A - Adalbertinum
KAŠPÁRKOVO KRÁLOVSTVÍ
Loutková pohádka o tom, kterak Kašpárek zlého kouzelníka porazí a princeznu za ženu získá. Pro děti od tří let účinkuje Bílkovo kratochvilné divadlo (HK).

15. listopadu
– pondělí od 18 hodin, Studio A - Adalbertinum
MADAGASKAR
Cestopisná přednáška – diashow Veroniky Siňorové – CK Adventura. Čtvrtý největší ostrov světa láká především zoology a botaniky – zhruba 80% všech rostlin a zvířat zde je endemických. Při našem putování projedeme ostrov od východu na západ. Navštívíme nejen několik národních parků s lemury a baobaby, ale podíváme se i do měst a seznámíme se s tím, jak žijí místní obyvatelé.

15. listopadu – pondělí od 19 hodin, Velký sál Adalbertina
LEKCE SMÍCHU A ZPĚVU aneb Humor a muzikál
V programu koncertu zazní nejenom známé muzikálové melodie, ale své místo tu bude mít i humor. Účinkují: imitátor a bavič Petr Martinák, pražští umělci: Katka Kenardžievová, Lucka Nováková a Peter Veslár.

20. listopadu
– sobota od 10 hodin, Studio A – Adalbertinum
ČERTOVSKÁ POHÁDKA
„Nikomu tak dobře není jako čertům v pekle. Dříví nikdy nekupují a sedají v teple.“
Loutková pohádka z dílny Hradeckého Amatérského Divadla loutek je vhodná pro děti od čtyř let

21. listopadu
– neděle od 10 hodin, Studio A – Adalbertinum
PLETENÉ POHÁDKY
Pod tímto názvem se skrývají čtyři pohádky pro nejmenší, které jsou celičké upleteny z vlny. Účinkuje Divadýlko Kuba (Plzeň).

23. listopadu
– úterý od 19 hodin, Velký sál Adalbertina
SMÍŠENÉ /PO/CITY
Vynikající komedie plná pěkného, laskavého humoru a jiskrného dialogu. V režii Luďka Munzara účinkují: Jana Hlaváčová, Petr Kostka, Jaroslav Satoranský a Ladislav Hampl.

24. listopadu – středa od 19 hodin, Velký sál Adalbertina
KDYBY TY MUZIKY NEBYLY …
Podzimní koncert Dechového orchestru VČE. Zpívají: Kristýna Brzková, Vlastimil Mádlo, Dáša Dašková, Jaroslav Rabiňák. Orchestr řídí Ing. Vladimír Kotek

27. listopadu
– sobota od 10 hodin, Studio A – Adalbertinum
O USTRAŠENÉM ČERTOVI
Veselá maňásková pohádka, v níž se nikdo bát nemusí. Účinkuje liberecké divadlo Rolnička, vhodné pro děti od tří let.

27. listopadu – sobota od 20 do 24 hodin, Velký sál Adalbertina
KONCERT LOKÁLKY
Koncert známé hradecké skupiny nazvaný „Jedeme dál“ je k poslechu i k tanci. Stolová úprava s občerstvením. Vstupenky v předprodeji v Informačním centru.

29. listopadu
– pondělí od 18 hodin, Studio A - Adalbertinum
ŠPICBERKY
Cestopisná přednáška – diashow Jana Šťovíčka – CK Adventura. Špicberky, polární ostrovy 1000 km od severního pólu, permafrost, nezapadající slunce, hluboké fjordy i rozlehlé ledovce. Fotografie ze tří výprav vás pěšky i na lyžích zavedou do hlavního města polárních ostrovů, Longyearbyenu.