Expozice autosalonu byly slavnostně otevřeny včera za účasti představitelů města a kraje. Výstava potrvá v sobotu do 18 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin. Mezi padesátkou vystavovatelů převážně z východočeského regionu někteří představují také auto–moto doplňky a autokosmetiku, ale například i obytná vozidla.

„Pro dětské návštěvníky jsme připravili expozice s minibiky a motokárami na benzin i s elektromotory. Mezi největší vystavovatele lze zařadit expozice značek Volkswagen, Audi, Opel, Fiat, Škoda, BMW, Suzuki a Nissan,“ uvedl Petr Jirásek z pořadatelské firmy. Prodejní výstava Východočeský autosalon na zimním stadionu má každoročně vysokou úroveň, o čemž svědčí i značná návštěvnost. Výběr nového vozidla s možností konfrontace předností jednotlivých značek, vše „pod jednou střechou“, vždy přiláká hlavně zájemce o koupi nového automobilu.

Obdobně si tu tak mohou vybírat i zájemci z řad podnikatelské veřejnosti, kteří plánují koupi užitkového či nákladního automobilu. „Řidiči si zde také mohou nechat poradit s péčí o své automobily a zároveň si zakoupit vše potřebné pro jejich údržbu i péči. Jarní prohlídky a odstranění všech závad na vozidle tak přispívají k vyšší dopravní bezpečnosti na našich silnicích. Někdy je opravdu výhodnější koupit si vůz nový než se spoléhat na ojetinu. Také letos očekáváme celkovou návštěvnost od deseti do dvanácti tisíc návštěvníků,“ doplnil Petr Jirásek.

Řada dealerů se již s možnostmi pravidelného Východočeského autosalonu v minulosti seznámila, a proto představují svoje novinky i letos. Mnozí z nich se snaží na tomto autosalonu představit nejnovější hity letošní sezony, na které se můžeme těšit. Je potěšitelné, že si zde na své přijdou také nejmladší návštěvníci, takže autosalon je zároveň příležitostí pro využití víkendu celými rodinami.