To všechno se podařilo při festivalu Barvy tance převést v taneční a hudební podobě na prkna jeviště. „Na úvod jsme uspořádali netradiční UV show. Byla to jedna z novinek letošního čtvrtého ročníku,“ říká organizátorka akce Radka Žďárská z hradeckého Orientcentra.

Světelné efekty však nebyly jediným překvapením, při kterém diváci zůstávali v němém úžasu. Neuvěřitelná energie vyzařovala také z vystoupení brněnského spolku El Raks Sael. Na pódiu se objevily tři ženy, které předvedly dávný orientální folklorní tanec Tribal, který vychází z berberských tradic.
„Bylo to něco úžasného. Všech devět účinkujících souborů předvedlo skvělé výkony. Nedá se říct, kdo byl lepší či horší. Všichni něčím zaujali,“ dodala Žďárská.

Mezi účinkujícími se objevily jak děti od pěti let, tak tanečnice Flamenga, kterým bylo již přes padesát. „Věk není důležitý. Například právě u španělského Flamenga je vyzrálost žen přímo zapotřebí,“ upřesnila organizátorka.

Kromě tanečních kreací se na jevišti objevili také hudebníci hrající na nejrůznější africké či americké nástroje.

Letošní ročník nesoucí se v duchu čtyř živlů přilákal bezmála 450 návštěvníků. Jaký bude ten příští, však organizátorka zatím netuší. „Musí se to všechno uležet,“ říká Radka Žďárská.