Z jedenácti účastníků kvalifikace na Mistrovství ČR, z nichž každý měl v prvním kole na svůj výstup přesně tři minuty, se do druhého kola probojovalo sedm umělců. Do finále, které se odehraje 4. září v Praze, nakonec postoupil mladý účinkující Matěj Hladík neboli Garcon, který od diváků získal nejvyšší počet bodů.

Mezi umělci měl své zastoupení i Hradec. Své texty totiž přednášel například také dvaačtyřicetiletý Pavel Liška, známý také jako Lišák nebo MC FOX. Jeho inspirací jsou mu prý nešťastné lásky a texty kapely Tři sestry a Jiřího Suchého. Poezii začal psát už v patnácti letech a nepřestává ho to bavit ani dnes, kdy se, coby nejstarší účastník středeční kvalifikace na Mistrovství ČR, pustil do „boje“ s o generaci mladšími konkurenty. „Prostě miluju češtinu, český jazyk, ta zákoutí jsou nepřekonatelná,“ říká Liška.

Na kvalifikaci MČR ve slam poetry dorazily do hradecké náplavky desítky diváků.Na kvalifikaci MČR ve slam poetry dorazily do hradecké náplavky desítky diváků.Zdroj: Helena Révay

Helena Révay