VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Adventní koncert pomůže Diakonii

VÝCHODNÍ ČECHY -Sbor českobratrské církve evangelické pořádá ve spolupráci se střediskem Diakonie ČCE ve Dvoře Králové Adventní koncert.

5.12.2007
SDÍLEJ:

Adventní koncert.Foto: Martin Třískala

 

Výtěžek tohoto benefičního koncertu bude použit na obnovu vybavení koupelny, která slouží lidem využívajícím sociální služby královédvorského střediska Diakonie. Na místě bude možné zakoupit výrobky klientů střediska. Jedná se oručně vyráběné drobné dárkové a dekorační předměty. Zakoupením předmětů můžete rovněž finančně podpořit činnost střediska.

Účinkuje soubor Hipocondria ensemble(Jan Hádek– housle,umělecký vedoucí souboru, Magda Malá– housle, Ondřej Michal– violoncello, Michal Novák– kontrabas, Filip Dvořák–cembalo, Marta Fadljevičová –zpěv. Vprogramu koncertu zazní skladby G.F.Händela, G.P.Telemanna, A.Corelliho a Ditricha Buxtehuda. Koncert se koná vneděli 9.prosince v17hodin vevangelickém kostele (vedle gymnázia).

Soubor Hipocondria ensemble vznikl vroce 2000.Zakládajícími členy byli mladí profesionální instrumentalisté, kteří se po několikaleté činnosti vpředních českých ansámblech rozhodli vytvořit vlastní komorní soubor, specializovaný na autentickou interpretaci staréhudby.

Základní obsazení ansámblu je: dvoje housle, viola a basso continuo.

Ve snaze přiblížit se původnímu znění interpretovaných děl 17.a 18.stol. soubor používá dobové nástroje nebo jejich kopie a historické systémy ladění. Při provádění vokálně-instrumentálních skladeb spolupracuje se zpěváky, specializovanými na starou hudbu. Název volili členové ansámblu podle oblíbeného instrumentálního díla J. D. Zelenky: Hipocondrie á 7concertanti in A (1723), vedle vkrádajících se asociací… přibližuje název zaměření repertoáru ansámblu. Je jím období vrcholného a pozdního baroka a raného klasicismu.

Zvláštní pozornost věnují interpretaci opomíjených a méně uváděných skladeb českých mistrů (J.A.Plánický, F.I.A.Tůma, J.A.Benda, F.X.Richter, J.Zach, J.D. Zelenka a další). Výsledkem této činnosti vroce 2001byla novodobá premiéra cyklu šesti chrámových sonát F.I.A.Tůmy vrámci projektu Národní Galerie “ Sláva Barokní Čechie” a česká premiéra cembalového koncertu F. X. Richtera dovršena nahrávkou pro Indies Records (2003).

Následující, mnohokrát oceněná nahrávka vznikla ve spolupráci sbrněnským vokálním ansámblem– Societa Incognitorum vroce 2005pro vydavatelství ARTA Records. Obsahuje kompletní dílo Bohuslava Matěje Černohorského.

Vsoučasné době vzniká CD spřetextovanými italskými áriemi pro kůr Svatovítské katedrály zobdobí vrcholného baroka se sopranistkou Ivanou Bilej Broukovou a Vivaldiho chrámových sonát opět pro ARTU Records.

Mladý soubor má za sebou řadu koncertních vystoupení vČechách ivzahraničí (Francie, Německo).

Uměleckým vedoucím souboru je houslista Jan Hádek, absolvent pražské Státní konzervatoře a Hudební akademie múzických umění. Jako interpret hudby 17.a 18.stol. má za sebou již četnou koncertní činnost doma ivzahraničí. Bohaté zkušenosti získal působením vmnoha ansámblech (Collegium 1704, Musica Florea, Capella Regia Musicalis a další). Vroce 2003dokončil studium uprofesorky Chiary Banchini na prestižní Schola cantorum Basiliensis ve Švýcarsku.

Marta Fadljevičová se od dětství věnovala hře na klavír, zpívala vKühnově dětském sboru a ve 12letech začala studovat sólový zpěv na ZUŠ. Vroce 1997absolvovala Pražskou konzervatoř uprof. Antonie Denygrové, dále se zdokonalovala na bratislavské VŠMU pod vedením prof. Vlasty Hudecové. Od roku 1994se zaměřuje převážně na renesanční a barokní hudbu a spolupracuje sansámbly, které se specializují na problematiku autentické interpretace staré hudby. Vroce 2000absolvovala koncertní turné ve Španělsku se souborem Trio Cantabile. Se soubory Musica Florea, Capella Regia Musicalis, Ensemble Ingal, Hipocondria ensemble, Collegium Marianum a Collegium 1704realizovala řadu jak koncertních tak ihudebně dramatických vystoupení. Rovněž bohatá je její účast na nahrávkách pro domácí izahraniční gramofonové společnosti.

5.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 27 000 Kč

Stavební technici přípravy a realizace investic, inženýringu TECHNIK/-ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK/-ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB, - Požadujeme: vzdělání SPŠ stav.nebo VŠ obor dopravní stavby, ŘP sk. B, samostatnost, flexibilita, spolehlivost, organizační a komunikační schopnosti , - Náplň práce: Příprava staveb: Připravuje investiční záměry, zajišťuje projektovou dokumentaci dle platných předpisů, průzkum, diagnostiku, majet. přípravu staveb (správní řízení, výkupy pozemků, vlastnictví nemovitostí), povolení staveb dle stavebního a silničního zákona. Vypracovává jednoduché rozpočty staveb., • Realizace staveb: Zajišťuje výkon technického dozoru u siln. staveb, kontroluje jakost, odpovídá za převzetí prací. Zajišťuje užívání stavby dle zákona, majetkové vypořádání, podklady pro realizaci dotačních titulů. Připravuje podklady pro zařazení stavby do majetku objednatele. Sleduje stavbu v záruční době. , - Nabízíme: mzda Kč 27000,- (+ ohodnocení formou měsíčních prémií a pololetních odměn, roční průměrná mzda Kč 445.000,--), - Životopisy zasílejte na adresu: marie.souckova@uskhk.eu. Do předmětu uveďte "technik PRS HK". Úplné znění inzerátu naleznete na www.uskhk.eu. Účastí ve výběrovém řízení uchazeč bere na vědomí skutečnost, že oprávněným zájmem společnosti je uchovat si poskytnuté osobní údaje uchazeče po dobu 1 roku po skončení výběrového řízení za účelem právní ochrany a případného oslovení. Pracoviště: Údržba silnic královéhradeckého kraje a.s., Kutnohorská, č.p. 59, 500 04 Hradec Králové 4. Informace: , .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 17 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SKLADNÍK/-ICE, - PP na dobu určitou s možností prodloužení, nástup možný ihned, -Požadujeme: vyučení, dobrá fyzická kondice, pečlivost, přesnost, Nabízíme: příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění po získání PP na dobu neurčitou, Životopis a kontakt zasílejte e-mailem na adresu: petra.fiedlerova@alter-hk.cz. Pracoviště: Alter, s.r.o. [042], Vavákova, č.p. 963, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Petra Fiedlerová, .

Administrativa - Certifikovaný pracovník 25 000 Kč

Centrální výběrová řízení a.s. Stabilní, velká společnost, se stovkami zaměstnanců, s profesionálním přístupem a zázemím, hledá pracovníky pro vyplňování přihlášek do výběrových řízení domácností. Práce v terénu i v kanceláři. Rozsáhlý motivační program a odměny. Možnost rychlého kariérního růstu. Program na osobní rozvoj a vzdělávání zdarma. Služební vozidlo i pro soukromé účely. Práce pro teamové hráče a pro ty, kteří se baví v dobrém kolektivu. Nabízíme: stabilitu a rozvoj. Práci v kolektivu všech věkových kategorií. Školení a společné akce pro utužení kolektivu. Bonusy. Odměnu za doporučení nového kolegy. Požadujeme: výbornou znalost českého jazyka. Základní znalost práce na PC. Spolehlivost a zodpovědný přístup. Časovou flexibilitu. Nástup ihned.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 40 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ/-KA MEZINÁRODNÍ NÁKLADNÍ DOPRAVY (ŘP sk. C). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 43000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ/-KA MEZINÁRODNÍ NÁKLADNÍ DOPRAVY (ŘP sk. C), sólo 15 t, většinou Německo, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, po uplynutí zkušební doby možnost náborového příspěvku, - Požadujeme: ŘP sk. C, , - Nabízíme: individuální přístup, víkendové dojezdy domů, vlastní servisování vozidel, vozidla vybavena vždy velkou kabinou s klimatizací, autolednice, GPS, mobilní telefon, Visa karta, - Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky, - V případě zájmu nás kontaktujte telefonicky, kontaktní osoba: Stehlík Milan, tel.: 739 020 449 (po - pá 8:00 - 15:00). Pracoviště: Abc - tours, spol. s r.o. - areál psn i, hradec králové, Vážní, č.p. 891, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Milan Stehlík, +420 739 020 449.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Radost ze spojky nebudou mít asi ani obyvatelé domu, který stojí hned vedle plánované trasy. Dál za domem je písník Borovinka.
6

Jižní spojka protne oázu klidu a zeleně

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ovládly Wimbledon
5

Další triumf. České duo vládne světu

Oživili prvního československého předsedu vlády

Královéhradecko/ Vysoké nad Jizerou /FOTO, VIDEO/ - Na osobnost Karla Kramáře, slavného rodáka, zaměřili ve Vysokém nad Jizerou pozornost při víkendových oslavách 100. výročí republiky.

Turnajová jednička jede podle papírových odhadů

Východní Čechy, Pardubice - CZECH OPEN: Šachový expert Pisk zaskočil Lázničku, který je 73. ve světovém žebříčku.

Policejní člun číhal na Rozkoši

Královéhradecko, Česká Skalice - Na člunu vyrazili českoskaličtí policisté v sobotu odpoledne na vodní nádrž Rozkoš. Podrobili kontrole desítku jezdců na vodních skútrech, majitele jedoucích i kotvících lodí a plachetnic a další osoby na vodních plavidlech.

Góly i dobrá hra. Výborná práce, hlásí Votroci

Ústí nad Orlicí, Hradec Králové - Hradečtí fotbalisté v poslední přípravě porazili třetiligové Ústí nad Orlicí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT