Ten letošní vypukne už tuto sobotu v 15 hodin, a to bez ohledu na počasí, neboť areál je částečně zastřešen. Ti kdo budou chtít ušetřit téměř třetinu ceny za vstupné mají do zítřka možnost využít na čtyřech místech předprodeje: v Broumově (Tabák Maxi tip, Mírové nám.), Meziměstí (Sazka), Teplice nad Metují a Náchod (Info centrum).

Stejně jako v minulých letech, tak i pro letošek připravili pořadatelé nějaké novinky. „Tou nejviditelnější bude nový světelný park na pódiu,“ pozrradil nám včera pořadatel festivalu Miroslav Sluka. Změnou bude i nové ozvučení, které zajišťuje Roka Sound. „Pravě tito zvukaři pro návštěvníky připraví i nové osvětlení scény, které si Rock Trencle určitě zaslouží,“ dodal Miroslav Sluka.

Několikahodinový hudební maraton odstartuje náchodská kapela P.L.H., která na sebe vzala nevděčnou úlohu prvního vystupujícícho. „Festival potřebuje ostrý začátek,“ vysvětluje Sluka, proč start obstará punk-core z Náchoda. Poté se posluchačstvu představí kapela, která nazývá svůj styl jako loupežnické hardcore. Stejně tak by se ale produkce skupiny Malá bílá vrána dala nazvat jako Čechomor s punkem. Ideální je přijet včas, vidět a slyšet.

Třetí v pořadí vystoupí kvarteto Flattus, jehož nejnovější produkce je postavena na masivním hard core s hutnou kytarou. Publikum se může těšit na pořádně „vykrmené“ kytarové rify, zemité tempo a v neposlední řadě i výrazné melodie. Mezi osmi kapelami se představí i jedna ze zahraničí: ze Slovenska přijede do Broumovského vyběžku zahrát formace Problém. „Kapela působí na Slovenské scéně více jak 10 let a rozhodně patří mezi to lepší co slovenský punk nabízí,“ zvou na muzikanty z východu pořadatelé.

Přibližně ve 20 hodin se dočkají věkem vyzrálejší milovníci metalu. Na pódiu se představí kapela ROOT s nepřehlédnutelným frontmanem kapely známým jako Big Boss, který se na hudební scéně se pohybuje již přes 20 let. Root je jedna z mála českých kapel, která má se svým programem projetou téměř celou Evropu. Metalistům netřeba představovat a pro ostatní snad jen, že jde o muziku kde textová část tvoří více či méně veselé příběhy.

Hned po „ďábelské“ podívanéak bude patřit pódium české punkové legendě, která posluchače roztancovala už na loňském ročníku. „Vloni byli výborní a publikum si je letos vyžádalao znovu,“ vysvětluje Miroslav Sluka, proč to v Hejtmánkovicích opět po roce rozjede Totální nasazení.

Nejnovější hudební vlnu bude v sobotu reprezentovat nespoutaná dynamická pódiová show čtyř muzikantů ze severu Čech, kteří si říkají Toxic People. Ti vystupují v zajímavých kostýmech oranžové barvy s maskami hrající podle svých slov north-cross. Za ním se skrývají tvrdé kytarové rify, rapovaný i melodický zpěv, ale celkově veselá muzika. Závěr Rock Trenclí obstará formace Asacra, jejíž repertoár tvoří převážně převzaté metalové skladby skladby (Metallica, AC/DC, Arakain, aj.), které festivalu určitě neuškodí.