Králíky: Bigbítové srdce je nevšední hudební akce, na kterou můžete zavítat v sobotu do Králík u Nového Bydžova.   Zahrají tam legendy českého rocku 80. let jako Klaxon, Unisono nebo Odyssea včetně východočeské skupiny Komunál.

Hradec Králové: Plánujete stavět nebo rekonstruovat? Chcete si vylepšit zahradu nebo vás zajímají možnosti ekologického bydlení? Kongresové centrum Aldis zve od pátku do neděle  na již 17. ročník Hradecké stavební výstavy. Nese podtitul Stavba a zahrada a navštívit ji můžete denně od 10 do 18 hodin, vyjma neděle, kdy se zavírá v 16 hodin. Kromě prezentace stavebních firem se můžete rovněž těšit na výrazné slevy a losování o ceny.

Jičínsko: Hořické Vítání jara

Hořice: V sobotu vyjde z vrchu Gothard průvodem s hudbou a tancem, který oslaví konec vlády Zimy a příchod Jara. Průvod masek zamíří k řece Bystřici, kde bude spálena a  do řeky vhozena Smrtka neboli Morana. Tak bude  symbolicky ohněm a vodou ukončena její nadvláda. Od roku 1989 se k tradici hořické Smrtky přidávají také bigbítové koncerty v Domě kultury Koruna. Začátek je v 18 hodin.

Náchodsko: Jeden svět

Police nad Metují: Ve čtvrtek je v Kolárově divadle zahájen festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který vyvrcholí o víkendu. Kromě promítání pozoruhodných filmů a besed s hosty je na sobotní večer připraven koncert skupiny Bratři Orfeové.

Hronov: Koncert české slavice Lucie Bílé se uskuteční v sobotu od 19 hodin v Sále Josefa Čapka. V originálním recitále zpěvačku na klavír doprovodí Petr Malásek.

Rychnovsko: Elegance bez bariér. Modelky na vozíku

Rychnov nad Kněžnou: Na druhý ročník úspěšné charitativní akce s názvem Elegance bez bariér se můžete těšit v pátek ve Společenském centru. Jedná se o módní přehlídku, kde se na mole předvedou modelky a modelové na vozíku i bez něj. Premiérový ročník se setkal s velkou odezvou u široké veřejnosti. Tentokrát bude výtěžek věnován na podporu napjatého rodinného rozpočtu Peškových z Rohovládovy Bělé. V roli moderátorů se představí Muž roku Martin Zach a Eva Myšíková. Těšit se můžete také na zpěváka Ondřeje Rumla.

Rychnov nad Kněžnou: V rychnovském městském pivovaru v sobotu přivítají jaro. Na návštěvníky čeká staročeská zabijačka s prodejem, hudební produkce, velikonoční várky čtrnáctistupňového Habrováka a patnáctistupňového Kvardiana. Chybět nebude dětský koutek a soutěž ve vaření kotlíkového guláše.

Trutnovsko: Vaťák si pozval Kryla

Dvůr Králové: V Zábavním centru Zálabí vystoupí v sobotu od 20 hodin skupina Vaťák, revival Kabátu, podle posluchačů ten nejlepší. Jako host vystoupí písničkář Jan Kryl.

Úpice: Představení  Mejdan po sezoně se koná v pátek od 19.30 hodin v úpickém divadle. Ochotníci uvedou hru Libora Trunečka. Dva muži, kteří si přes  smyšlené zdravotní handicapy užívají života, jsou pozváni k posudkové komisi.