Novým sbormistrem hradeckého úspěšného pěveckého sboru Boni pueri se stal přední český dirigent Marek Štryncl, který již dříve se sborem spolupracoval. Jeho příchod ke sboru do Hradce Králové přivítala již řada známých osobností včetně zpěvačky Lucie Bílé, která se na spolupráci se Štrynclem velice těší.

„Marek Štryncl je jedním z nejlepších současných českých dirigentů. Osobně jeho příchod k Boni pueri vítám, protože dokáže současnou vysokou kvalitu sboru ještě dále posunout,“ komentovala příchod nového sbormistra Lucie Bílá, která s Boni pueri dlouhodobě spolupracuje.

Ředitel Boni pueri Pavel Horák po odchodu Jakuba Martince oslovil několik kvalitních sbormistrů a dirigentů z České republiky i zahraničí, kteří měli zájem se sborem spolupracovat. Nakonec se rozhodl právě pro Štryncla z důvodu jeho velkých profesních i osobnostních kvalit.

„Spolupráce byla vždy výborná, proto jsem se ji rozhodl rozšířit,“ uvedl o svém rozhodnutí ředitel Pavel Horák.

Marek Štryncl je český violoncellista a přední český dirigent, který vede soubor Musica Florea. Na Konzervatoři v Teplicích studoval violoncello a dirigování.
Působil v Severočeské filharmonii Teplice. Vedle účasti na mnoha interpretačních kurzech (Chinon, Basel, Mainz, Valtice, Praha) studoval barokní violoncello na Akademii pro starou hudbu v Drážďanech.

(zde)