Ve vestibulu kina byla instalována výstava fotografií, které pořídil produkční celého turné Jaroslav Šlais. V samém úvodu vystoupila nejstarší přípravná oddělení sboru – Pueri Novi a Bonifantes za řízení sbormistra Karla Procházky a klavírního doprovodu Ondřeje Hromádka.

„Děkujeme našemu domovskému městu Hradci Králové, Královéhradeckému a Pardubickému kraji i České školní inspekci, které nás významně v naší činnosti podporují,“ řekl v úvodním vystoupení ředitel tělesa Pavel Horák. Tlumočil i pozdrav místopředsedy Evropského parlamentu Oldřicha Vlasáka, který převzal spolu s místopředsedkyní vlády České republiky Karolíny Peake záštitu nad dalším třítýdenním koncertním turné Boni pueri do Ruska a na Ukrajinu.

Skvěle si vedl sbormistr Jaroslav Šlais, který řídil osmdesátičlenný hlavní sbor za klavírního doprovodu Martina Gedeona, kdy zaznělo slavné Rejchovo TeDeum. Právě ono uvedlo na pódium vzácné hosty.

Boni pueri vyjíždějí na asijský kontinent od roku 2000. V pozadí stojí manažer Václav Bechyně, který se na uměleckém manažerském poli pohybuje téměř 50 let. To on po léta přivážel do České republiky ta největší světová hudební esa a stejně tak naše nejlepší umělce dokázal dostat za oceán.

„Boni pueri jsou skutečně výjimeční, jsou sborem, který má ve světě velké renomé. Moc rád s nimi spolupracuji a s potěšením pro ně turné připravuji. Oceňuji zejména osobnost ředitele Pavla Horáka, který kolem sebe má i výborný tým spolupracovníků. Vím, jaké úctě se jeho osobnost v hudebním světě těší,“ dodal Václav Bechyně.

V závěru oficiální části programu byli návštěvníkům představeni zástupci společnosti Art Invest Holding – Pavel Zíka, generální ředitel a jednatel společnosti, a výkonná ředitelka a jednatelka Světlana Patáková-Boučková. Společnost je uměleckou agenturou, která zastupuje významné české i zahraniční umělce z různých uměleckých oborů. Vize sboru se totiž pojí s vizí společnosti – podporovat skutečné umění, rozvíjet vkus, náročnost, přehled a působit pozitivně na mladé umělce.  Přímo před zraky diváků podepsali na pódiu ředitelé Pavel Zíka a Pavel Horák smlouvu o společné spolupráci.

Druhá část slavnostního večera patřila filmu samotnému, který v režii a střihu Lukáše Přibyla byl několikrát i v průběhu produkce odměněn dlouhotrvajícím potleskem. Dokument nezapomněl ani na chlapce, kteří v prosinci koncertovali v Čechách s Andreou Kalivodovou, Peterem Dvorským, Lucií Bílou nebo na Adventním koncertu České televize.

Diváci ocenili nejen koncerty v těch největších hudebních sálech v Soulu i ve Státní opeře, neuvěřitelné nadšení korejských fanynek a kvalitní organizaci ze strany korejských pořadatelů, ale mohli nahlédnout i do zákulisí turné, prožívat s chlapci nezapomenutelné zážitky z císařských paláců, válečných křižníků, z dlouhých přeletů či zákulisí jednotlivých českých televizních společností. Odměnou pak byly všem „dobrým chlapcům“ bouřlivé ovace vestoje, které trvaly nejen po celou dobu závěrečných titulků, ale zněly ještě dlouho poté.