Český chlapecký sbor Boni pueri se už tradičně v předvánočním čase vydává do světa. Konec kalendářního roku se pro „dobré chlapce“ vždy nese ve znamení dlouhé řady svátečních a adventních koncertů, ale také cestování po Evropě i Asii.
Letos se Boni pueri představí na bezmála dvaceti koncertech v zahraničí a mnoha vystoupeních v celé České republice.
V předposledním listopadovém týdnu odletěli „dobří chlapci“ na měsíční koncertní turné do Japonska, kde sbor s velkým úspěchem a pravidelně hostuje již od přelomu tisíciletí.
„Boni pueri si vybudovali během svých předchozích asijských návštěv velmi početnou diváckou základnu. Letos navíc zakončíme naše turné dvěma významnými galakoncerty v Hongkongu, kde se sbor představí vůbec poprvé ve své historii,“ říkají v této souvislosti sbormistři Pavel Horák a Jakub Martinec.
Ještě před Štědrým dnem chlapci stihnou koncertní návštěvy v Nizozemsku a Lucembursku, kde je čeká i vystoupení pro představitele Evropského parlamentu.
Ani diváci v Čechách a na Moravě však nezůstanou o nic ochuzeni. Do konce roku jsou pro ně připraveny takřka dvě desítky adventních a svátečních koncertů. A s „dobrými chlapci“ se navíc budou moci několikrát setkat i na televizních obrazovkách.
„Malým vánočním dárkem divákům v podobě našeho koncertu bude záznam živého vystoupení z Valdštejnského paláce v Praze, který uvede Česká televize přímo na Štědrý den v hlavním vysílacím čase od devatenácti hodin na programu ČT2,“ doplňují oba sbormistři.