Zvláštnost společné tvorby Ebenů má nejspíš na svědomí i fakt, že – ač jedné krve – jejich zájmy kráčejí různými směry. Nejznámější Marek je herec, moderátor a hudebník, nicméně prošel i takovými skupinami, jakými byly countryové sestavy Wyjou a Rošambo. David vystudoval muziku na konzervatoři (nyní se věnuje své skupině Schola Gregoriana Pragensis) a Kryštof je matematik.

Poslouchali Zappu
Koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. „Hodně jsme poslouchali Franka Zappu, David měl rád jazz, zvláště když pak v patnácti přišel na konzervatoři do styku se spoustou jazzmenů. Nám se v podstatě nestalo, že by jeden poslouchal něco, co ten druhý nesnášel,“ řekl před časem Marek v rozhovoru pro hudební časopis.

Album tu a tam
Společně vydali v roce 1984 album Malé písně do tmy a teprve po dalších jedenácti letech titul Tichá domácnost. Mezitím si v roce 1990 odskočili k Adventním písním a koledám, které nahráli se zpěvačkou Martou Kubišovou, aby pak po dalších sedmi letech vydali vlastní album s názvem Já na tom dělám. S bratry Ebeny si na něm zazpívali a zahráli také Iva Bittová a Jiří Schmitzer.

Na středečním koncertě v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis představí své nejnovější album Chlebíčky, plné noblesní, typicky ebenovské chytré muziky. Deska dostala název podle jedné z dvanácti skladeb, jejichž autorem je tentokrát Marek Eben. Bratři Ebenové vstoupí s dalšími skvělými muzikanty, kteří patří pod křídla jejich kapely: kytaristou Jiřím Veselým, bubeníkem Jiřím Zelenkou, Pavlem Skálou s akustickou kytarou a vynikajícím českým jazzovým kontrabasistou Jaromírem Honzákem.