Expozice je lehce strašidelná a současně zábavná a poučná. Ponurou atmosféru prostor umocňují všudypřítomní „bubáci“. Turisté se například setkají s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna a s několika jeho poddanými, mezi nimiž proslul zejména Ješek Křivohubý, unášející podle legendy dívky z okolí, které pak už nikdo nikdy nespatřil…

V úvodní místnosti se prostřednictvím LCD obrazovky návštěvníci seznámí se základními fakty o zdejších historických postavách.

V Bubákově straší jen lehce, a proto se lidé nemusejí obávat ničeho drastického. Bubákov je určený především pro děti, které klasické zámecké expozice tolik nepřitahují. Poznají něco z historie zámku a jeho okolí zábavnější formou.

Vstupem do tajemného sklepení se rázem ocitnete v jiném století. A záhadný potštejnský poklad? Určitě někde musí být!

Návštěva se doporučuje dětem od šesti let a samozřejmě se v Bubákově líbí i dospělým. Prohlídka sklepení trvá dvacet minut. Maximální počet osob na jednu prohlídku je osm.

Rezervace doporučena na telefonu 728 939 028 nebo na: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Zároveň v zámku najdete i Pohádkov. To je nově vybudovaná kouzelná místnost pro děti od jednoho roku, která je pro ně nevšedním zážitkem. Nově zrekonstruovaný zámek Potštejn nabízí mnoho zajímavých atrakcí a kulturních zážitků, například zábavné prohlídky v barokních kostýmech pro děti i dospělé či noční prohlídky s jemně lechtivým nádechem.

(zr)