Albee stejně jako další američtí dramatici (Eugene O´Neill či Tennessee Williams) zkoumá temné stránky lidské duše. Jeho postavy, které tentokrát tvoří dva manželské páry, si vzájemně ubližují. Velkou roli v těchto tragikomediích hrají alkohol i dávné události, s nimiž se postavy nikdy nevyrovnaly.

Kdo se bojí Virginie Woolfové?  je výborně napsaná hra, která divákům nabízí slovní bitvy mezi dvěma univerzitními pedagogy, ale i drsnou mluvu, opilecké etudy a silné emoce.

Inscenace vyniká hereckými výkony

Pražská inscenace vyniká především skvělými hereckými výkony. Precizní je Veronika Gajerová jako krutě ironická Martha, vhodným protipólem jí je Aleš Procházka. Jeho George je napůl břídil, ale také nemilosrdný manipulátor, který do podivných manželských her stárnoucího páru zatáhne i mladou dvojici – naivní Honey (skvělá Veronika Kubařová) a nenápadného, ale cílevědomého Nicka (Viktor Dvořák).

Není bez zajímavosti, že příští rok se toto americké drama objeví v režii Petra Novotného i na repertoáru Východočeského divadla Pardubice. Doufejme, že se povede stejně jako nejnovější pražská verze, která přináší divácky velmi silný zážitek.