Na cestu se vydává čtyřicet chlapců ve věku od devíti do osmnácti let. Sbor přijal pozvání na dva světové pěvecké festivaly – 12 Moscow Intenational Childern´s and Youth Choir Festival a International Spring Choral Festival „Vivat Odesa“.

„Cestujeme přes pobaltské země, jeden den strávíme společně i s přáteli z chlapeckého sboru Dagilelis v Litvě, kde jsme loni vystupovali. První naší delší zastávkou bude Petrohrad. Zde se o nás bude starat Společnost bratří Čapků. Pro pracovníky konzulátu vystoupíme hned po příjezdu. Vezeme jim, i všem návštěvníkům dalších koncertů, hudbu českých klasiků, ale také skladby P. I. Čajkovského a české a ruské lidové písně, o které projevili zájem.“ řekl produkční Jaroslav Šlais.

„V Moskvě festival zahajujeme a dostalo se nám i milého pozvání k vystoupení na Velvyslanectví České republiky a v Českém domě v Moskvě,“ dodává ředitel Českého chlapeckého sboru Boni pueri Pavel Horák.

Z Ruské federace se sbor přesouvá na Ukrajinu a své první posluchače najde v partnerském městě domovského Hradce Králové – Černigově. Po vystoupení pro místní samosprávu budou „dobří chlapci“ na 1. května zahajovat tradiční městské slavnosti. Ukrajinská Oděsa bude „dobré chlapce“ hostit celých pět dní.