Tím nej mužem se nakonec stal finalista se soutěžním číslem dvě Jakub Kraus, který pochází z Liberce a žije v Praze. Zaujal vystupováním, úsměvem, vypracovaným tělem i tím, jak hovořil. Třeba když dostal otázku od jednoho z porotců, kterým byl herec Martin Kraus, jehož moderátorka večera Jitka Asterová označila pro podobu s francouzskou filmovou hvězdou za českého Belmonda.

„Můj děda Kraus vždycky říkal, že správný Krausík musí mít svoje životní ideály a svůj životní sen a za tím si má jít," uvedl Martin Kraus a chtěl vědět, jaký je finalistův opravdový životní sen, kterého by chtěl v životě dosáhnout, aby byl spokojený a pyšný sám na sebe.

„Martine, ty jsi sympaťák už podle příjmení," zareagoval pohotově Jakub Kraus. A pokračoval: „Tady v sále mi asi potvrdí, že jak člověk stárne, tak moudří a sny se trochu mění. Můj aktuální sen není nic hmotného, ale chtěl bych motivovat spoustu lidí, aby na sobě pracovali, aby byli každý den a lepší a lepší, aby vystoupili ze svých komfortních zón a aby šli za svými sny."

Martin Kraus ocenil jeho odpověď slovy: „Krausové se nezapřou."
Muže roku vyhlásil v závěru večera Muž světa Neil Perez z Filipín. Druhý nakonec skončil Tomáš Martinka a třetí Jan Vurm. Překvapením bylo, že ocenění se nakonec dostalo i čtvrtému superfinalistovi Davidu Švábovi. „Všichni čtyři poletí reprezentovat Českou republiku na prestižní mezinárodní soutěže," prozradil pořadatel akce David Novotný.

Publikum bavili Voříšek a Asterová

Publikum se během více než dvě hodiny trvajícího programu finálového večera soutěže náramně bavilo. A to třeba díky výkonům některých finalistů, kteří tvořili dobrou partu a bylo vidět, že i přes ostych si soutěž užívají. Zásluhu na pohodové a humorné atmosféře měl ale především výkon moderátorské dvojice Jitka Asterová a Karel Voříšek. Nebylo snad chvíle, kdy by právě z televize známý Karel Voříšek poznámkami, bonmoty, pohotovými reakcemi publikum nerozesmál.

Během večera zazpívali třeba Kamila Nývltová, Michaela Nosková, Marián Vojtko, ale také italská zpěvačka Sushy. Na klarinet hrál Felix Slováček mladší. Působivý duet společně zazpívali Marián Vojtko a Kamila Nývltová.

To dvanáctka mužských finalistů se předvedla ve spodním prádle, v oblecích, ale také ve volné disciplíně. Finalista David Kovář například pobavil hrou svalů podle hudby. Jiní zase předváděli během minuty, kterou na vystoupení měli, protahování svalů, herecké výkony, taneční dovednosti, hru na klávesy, vytvoření obrazu pomocí sprejů, cvičení se švihadlem či scénku jako z Pobřežní hlídky. Čekaly je ale také otázky od porotců, na které museli pohotově reagovat.

Herečku Vendulu Křížovou zajímalo, jakou ženou by chtěl být finalista číslo jedna David Šváb, kdyby se na jeden den mohl octnout v její kůži. „Chtěl bych se stát například Megan Fox, protože po ní neustále koukají všichni chlapy," odpověděl. A moderátor Karel Voříšek dodal: „Na Megane Fox jsem na internetu dlouho nekoukal, ale asi to nebude špatné."

Co jste naposledy četly? SMSku

Přítomné pobavil herec a moderátor Mirek Šimůnek. Když se vybírá miss, tak prý na otázku, co naposledy četly, některé dívky odpovídají, že smsku. A nebo když se jich ptají, zda někdy hrály v erotickém filmu, odpovídají: „Ne, bohužel". Voříšek se Šimůnka dotázal, zda on hrál v erotickém filmu? „Bohužel," povzdychl si.

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková chtěla od finalisty číslo jedenáct Davida Kováře z Letohradu vědět, co pro něj znamená krása. „Krása je široký pojem, každý člověk je svým způsobem krásný, ale krásu si musí člověk v tom druhém najít," odpověděl Kovář a sklidil velký potlesk.

Milan Drobný chválil moderátory a vzpomenul krátkou scénkou populárního baviče Felixe Holzmanna s tím, že sehrál stejnou otázku, jakou kdysi dával Holzmann v jedné ze svých scének. „Tak mi tedy řekněte, co to je. Je to bílý, visí to u umyvadla, utírají se do toho ruce a píská to." „A píská to? To může být kde co," byl zaskočen finalista Jan Vurm, zřejmě neznalý slavné scénky, že se jedná o ručník a pískání si tehdy populární bavič přidal, aby to nebylo tak lehké. Drobný mu pak ale položil skutečnou soutěžení otázku, kdo z poroty je mu nejsympatičtější. „Kdo je mi nejsympatičtější? Já nechci nikoho urazit, ale kterákoliv z dam, kterýkoliv z pánů jsou určitě hodně příjemní lidé a chtěl bych strávit každý večer s každým, abych ho mohl poznat," odpověděl Jan Vurm. „Tady je to politik za politikem," smáli se taktním a vyhýbavým odpovědím porotci.

To takové číslo čtyři Filip Brejška je zase rozesmál upřímností. A to když odpovídal Kateřině Kornové, která se svěřila, že čtyřka je její šťastné číslo. „To mě těší. Viděl jsem loňský ročník, kde můj kamarád měl čtyřku a jako patronku tebe a úplně moc štěstí mu nepřinesla, takže doufám, že to napravíme letos," řekl. A Kornová odvětila: „To mě mrzí. Sice vypadám skvěle, ale nenesu štěstí."

Čtyři superfinalisty přišla vyhlašovat herečka Jana Šulcová. Ta na sebe prozradila, že v televizi kdysi musela falšovat losování Wimbledonu, proto už si v zákulisí otevřela obálku, aby věděla, kdo to bude. „A Jano, nelosovala vy jste tenkrát tu losovačku v Karlových Varech? Oni tam také tak trochu losovali a dopředu věděli, co vylosují, ale tak dlouho tam hrabali, že to losování trvalo skoro dvě hodiny," utahoval si ze známé korupční kauzy Voříšek.