Repertoár z nové desky pak zpěváci představí tuto neděli na společném koncertě v sále Filharmonie Hradec Králové. „Kromě spirituálů a gospelů dostane svůj samostatný prostor i náš host, který přednese spirituály pro ženský sbor za doprovodu klavíru, kontrabasu a bicích. Bude to velký zážitek," řekl k programu nedělního koncertu produkční sboru Martin Sedláček.

Hradecký Český chlapecký sbor se s pražskou Cancionetou Praga potkal už na společném vystoupení s názvem We Shall Overcome již v říjnu loňského roku v Lichtenštejnském paláci v Praze.

„Koncert měl velký úspěch a nás to taky strašně bavilo, takže bylo jasné, že budeme chtít, aby z projektu vznikla i nahrávka. A právě spirituály a gospely, které jsme zpívali na podzim, se objevily i na nové nahrávce," říká Lukáš Jindřich, umělecký vedoucí souboru Cancioneta Praga, který je od této sezony i sbormistrem Českého chlapeckého sboru.  Nahradil Jakuba Martince, který přijal místo vedoucího sborových studií a odborného asistenta na Memorial University v kanadském Newfoundlandu.   (ms)